Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam takie dziwne rozmyślania...

Jestem ateistą. To chyba warunkuje te rozmyślania, a więc - po co żyć skoro po śmierci nic nie ma? Ludzie wierzący mają jakieś niebo, życie wieczne itp, ale do mnie to nie przemawia. Dla mnie żyję, żyję a potem pyk, trup i koniec. Tak sobie myślę, że po co się starać robić cokolwiek, zbierać majątek, zakładać rodzinę, mieć dzieci? Przecież po śmierci jest game over i nawet wspomnienia do Ciebie nie dotrą. Żadnej kasy nie weźmiesz, a czy Twoje dzieci będą szczęśliwe czy nie, to się nawet nie dowiesz... Myślę, że właśnie po to ludzie wymyślili religię, żeby ludzie mieli motywację do życia.
I nie, to nie jest depresja. Nie mam myśli samobójczych, tylko czasem się zastanawiam - PO CO TO WSZYSTKO?
Macie też tak?
#przemyslenia #przemysleniazdupy #feels #zycie #narozdrozu #zycieismierc #religia #ateizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f100a92e270c575295b99f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[================........................] 40% (95zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 30
HałaśliwaStara: A lubisz grać w gry? Jeśli tak, to popatrz na swoje życie jak na taką właśnie jedną szansę w tej grze. Pograj trochę. Motywacja może być własnie w zabawie z żeby jak najlepiej pograć w to życie, żeby nie była zmarnowana szansa. Tak czy inaczej umrzesz i nic nie będzie, więc chociaż się chwilę pobawisz i cokolwiek z tego będzie. Im więcej, tym chyba fajniej.

No, ale jesli nie lubisz
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje pytanie było zadawane przez.filozofów i myślicieli od starożytności. Formułowali je oni inaczej: Czym jest życie? Jaki jest jego cel? Po co żyjemy? Jak powstało zycie? W którym momencie nastapiła zmiana z materii nieożywionej do ożywionej? Czym jest świadomość? Jak to jest, że ja to "ja", czy wszystko co nas otacza to iluzja? Itp itd
Generalnie nie ma.na to żadnych odpowiedzi, są może jakies przypuszczenia ale.tak naprawde nie wiemy do