Wpis z mikrobloga

Jest mi po prostu przykro. Po prostu nie umiem w to uwierzyć, że ponownie dokonano wyboru człowieka, który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze i przyzwala na to m.in. za pomocą telewizji publicznej. Nie jestem zły na wyborców, jestem wściekły na to, że PiS był gotów zbudzić najbardziej negatywne emocje w ludziach "prymitywnymi" technikami manipulacji i to się udało.
#wybory #polityka
  • 35
jak możesz nie byc zły na wyborców? na litość boską, to ludzie wybierają, nie powinieneś być zły na PIS bo to partia, powinieneś być zły na ludzi że są tak #!$%@? debilami że wybierają propagandę rodem z głębokiego PRLu, że to co robi sąsiad ich bardziej interresuje niż to co sie u nich w domu dzieje, że praca jest mniej istotna niż nachapanie się, że ludzi inteligentnych się gnębi, a brylują ludzie
@Adamek645: Cel uświęca środki. Mogła im cała układanka runąć. Musieliby łyknąć cała konfederacje i PSL gdyby mieli wętującego ich najbardziej twórcze pomysły prezydenta. Co oznaczaloby de facto koalicję z tymi partiami.
@LubieKocyki: niestety, nie każdy jest w stanie odsiać tak skuteczną propagandę od rzeczywistości. Po prostu przykładem Niemiec, ponownie w Polsce wygrywa PiS tworząc kampanię opartą na strachu. Strachu z reguły przed czymś, co jest "nie do wyobrażenia" przez ludzi, którzy większość swojego życia spędzili na wsi, słuchając głównie jednego przekazu podobnego od wielu lat. Jest to problem dostępności, a jednocześnie też to jest problem niestety pewnego oślepienia społeczeństwa poprzez fakt, że
@Adamek645: jaką skuteczną propagandę? że Trzaskowski pozwolil aby ćpali kierowcy w Warszawie? Albo będzie molestowanie dzieci przez LGBT? czy też może że to agent Masonów, Sorosa i dostaje rozkazy na grupie Bildberga? albo że nie stał z wiadrem w Warszawie i nie wylewał? Proszę Cię, ta propaganda była tak żenująca że ŻADEN człowiek co chociaż trochę używa mózgu nie jest wstanie takiego gówna łyknąć. Bronienie teraz tego społeczeństwa to mówię tak
@Adamek645 Policz ile mniej więcej osób mających prawo głosu to: emeryci, którzy dostali 13 emeryturę oraz beneficjenci 500+ najgorzej uposażeni. Oni w danym momencie kiedy glosują sa bierni zawodowo i nic więcej od życia nie dostaną... ich wypowiedzi "Od tego rządu dostaliśmy pieniądze, żaden inny nie dał" mimo że pokazują proste myślenie to jednak dla nich są prawdziwe. Prosty rachunek- PIS kupił tymi ruchami duża grupę wyborców. Jak do tego dojdzie kampania
@Adamek645: Ale zaraz z tego co wiem, to mierni ludzie zawsze lubią jak się ich pogłaszcze. Skąd się wzięła ta nienawiść do „bogaczy” ? Przecież znaczna cześć ludzi bogatych, nie wzięła się znikąd, tylko sobie zapracowali. Nieudacznik nie lubi myśleć, że mógł zrobić to samo. On lubi myśleć, że to on jest tym przykładem do naśladowania w ten czy inny sposób. W tym wypadku wybierają partię, która głaszcze ich ego.