Wpis z mikrobloga

W najbliższą niedzielę postawię krzyżyk zarówno przy #trzaskowski jak i #duda a potem nie wiem, może narysuję coś ładnego. Jeszcze nie zdecydowałem.

Wielu ludzi chcąc zaszkodzić PiS-owi głosuje na Trzaskowskiego, choć sami przyznają że go nie lubią.

A ja mam dość tego głosowania na "mniejsze zło". Logika "głosuj na rywala nielubianego obecnego prezydenta" dała nam właśnie prezydenta Dudę.

Platforma Obywatelska pozostaje tą samą betonową, bezideową formacją oportunistów i biurokratów, którą ludzie pogonili w wyborach.

Przyzwyczaili się że jako największy rywal PiS elektorat mają gwarantowany i wiedzą że nie muszą nic robić (Schetyna, ktoś pamięta tego gościa?)

Nie, nie poprę PiS-u i jego stanu permanentnej fuszery i ich zamkniętych, ciasnych umysłów.

Nie poprę też Platformy z jej pokaźną listą grzechów i jej bezbarwnego kandydata, który zadowolony z siebie trzepie elektorat na niebyciu Dudą.

Wiem, że jeden nieważny głos praktycznie nic nie zmieni. Ale to najbliższe zagłosowaniu zgodnie z sumieniem.

Zazdroszczę tym, którzy autentycznie popierają jakiegoś kandydata/ugrupowanie i nie głosują zgrzytając zębami.

Zazdroszczę tym, którym wystarczy nabazgrać tęczę na murze i pokazać panele słoneczne, żeby zgarnąć ich pełne poparcie.

Chciałbym być jednym z tych, któremu wystarczy 2 razy krzyknąć "POLSKA, K---A!!!" żeby się radowali i wesoło pomknęli do wyborów.

Ale nie. Znowy idę do wyborów ze świadomością że kto by nie wygrał to będę niezadowolony.

Kurde.

#wybory #feels
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A ja mam dość tego głosowania na "mniejsze zło".


@Szarozielony: W ten idiotyczny sposób ułatwiasz wybór "większego zła". W zasadzie to sam wybierasz zło, tylko umywasz przy tym ręce. Zmień nick na Poncjusz Piłat.
  • Odpowiedz
O@anesthetize11: ponieważ Duda ma silny elektorat, a opozycja jest rozbita emocjonalnie.
celem jest przerwanie autorytarnych rządów PiS, dlatego głosujemy za zwiększeniem szans na veto dla kolejnych ustaw PiS a nie na mniejsze zło jak dotychczas. Jeżeli ktoś oddaje nieważny głos to godzi się na taki stan rzeczy jaki jest, czyli prezydent podpisuje jak leci co partia wymyśli.

Czyli w uproszczeniu:

Głos na PiS = PiS rządzi dalej autorytarnie
  • Odpowiedz
@assurin: Nie do końca tak jest moim zdaniem. Głosując na Trzaskowskiego sprawisz że obecną kadencja PiSu będzie żałosna, a PO wykorzystując fakt że mają swojego prezydenta zdobędzie znaczna popularność elektoratu niezdecydowanego, w tej chwili popierającego PiS.
Co się więc stanie w następnych wyborach parlamentarnych? Wygra PO, stworzy koalicję z lewica i będziemy mieli dalsze rozdawnictwo i jeszcze więcej socjalu. PO chcąc pokazać wyborcom że wcale nie są gorsi od PiSu
  • Odpowiedz
@Pivoo: Czyli lepiej by wygrał Duda? By dalej nasza gospodarka leciała? By była łamana prawa człowieka a ludzie którzy nie są Hetora byli szkalowani? By był nadal podział na lepszych i gorszych? By Telewizja Publiczna była telewizją propagadny? Po był ch## ale nie aż takie jak PiS. To co oni robią to jest dramat i katastrofa! Niszczą wszystko czego się dotkną i niczego pozytywnego nie wprowadzili do tego kraju
  • Odpowiedz
@assurin: Niczego pozytywnego? Jako jedni z nielicznych sprzeciwiali się bezmyślnemu przyjmowaniu uchodźców i myślę że dzięki nim ten głos w UE zyskał na siłę i patrząc na ostatnie wydarzenia na granicy z Turcja, UE już nie da się tak zalać taką falą jak wcześniej. Sukcesywnie dążą do spełniania swoich obietnic wyborczych, których ja jestem przeciwnikiem, ale to jest pierwszą partia która nie leci pod tym względem w c---a. Wprowadzili 500+,
  • Odpowiedz
@assurin: Nie mam zamiaru się wykłócać, ale nie rozumiem tej logiki. Dalczego nie:

1) Popieram Dudę.
2) Popieram Trzaskowskiego poprzez głosowanie, odanie głosu nie ważnego bądź nie pójście na wybory

?
  • Odpowiedz
  • 0
@Szarozielony spójrz na to z tej strony: z Tobą czy bez Ciebie, prezydent zostanie wybrany. I przez najbliższe 5 lat bedzie to również Twój prezydent, który będzie w pewien sposób wpływał na Twoje życie. Oddając ważny głos na jednego z kandydatów masz realny wpływ na to, w którym gównie spędzisz te 5 lat.
Żaden nie jest idealny, ale oddanie głosu nieważnego nie zmienia nic. Jest cichym protestem, który spłynie po każdym
  • Odpowiedz
@Szarozielony: ja mam to w dupie od początku kiedy z racji wieku mogłem już głosować. Nie będę jak większość masy głosował za mniejszym złem. Nie popieram nikogo bo to jedna ta sama banda. Dlatego na wybory jak zwykle nie idę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szarozielony słusznie prawisz. Nie ma co wybierać mniekszego zła. To ostatnia kadencja PiSu, a po nich zapewne będzie PO. Głosujesz na Dudę = głosujesz na długopis obecnej kadencji. Głosujesz na Trzaskowskiego = głosujesz na długopis kolejnej kadencji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szarozielony mireczki,

Wiem, że wielu z Was nie podoba sie moje podejscie, niemniej musze powtorzyc ze to jedyna opcja, na którą pozwala moje sumienie.

Fajnie że udało się nawiązać małą dyskusję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szarozielony: szkoda, że przeciwnicy Dudy nie poparli Hołowni w pierwszej turze zamiast Czaska. Myślę, że teraz nie byłoby takiego problemu, jak brak kandydata do głosowania. Ale najpierw bezmyślnie głosują na kandydata z największym elektoratem negatywnym, a potem wyzywają cię, że nie wybierasz mniejszego zła xD
  • Odpowiedz