Wpis z mikrobloga

W najbliższą niedzielę postawię krzyżyk zarówno przy #trzaskowski jak i #duda a potem nie wiem, może narysuję coś ładnego. Jeszcze nie zdecydowałem.

Wielu ludzi chcąc zaszkodzić PiS-owi głosuje na Trzaskowskiego, choć sami przyznają że go nie lubią.

A ja mam dość tego głosowania na "mniejsze zło". Logika "głosuj na rywala nielubianego obecnego prezydenta" dała nam właśnie prezydenta Dudę.

Platforma Obywatelska pozostaje tą samą betonową, bezideową formacją oportunistów i biurokratów, którą ludzie pogonili w wyborach.

Przyzwyczaili się że jako największy rywal PiS elektorat mają gwarantowany i wiedzą że nie muszą nic robić (Schetyna, ktoś pamięta tego gościa?)

Nie, nie poprę PiS-u i jego stanu permanentnej fuszery i ich zamkniętych, ciasnych umysłów.

Nie poprę też Platformy z jej pokaźną listą grzechów i jej bezbarwnego kandydata, który zadowolony z siebie trzepie elektorat na niebyciu Dudą.

Wiem, że jeden nieważny głos praktycznie nic nie zmieni. Ale to najbliższe zagłosowaniu zgodnie z sumieniem.

Zazdroszczę tym, którzy autentycznie popierają jakiegoś kandydata/ugrupowanie i nie głosują zgrzytając zębami.

Zazdroszczę tym, którym wystarczy nabazgrać tęczę na murze i pokazać panele słoneczne, żeby zgarnąć ich pełne poparcie.

Chciałbym być jednym z tych, któremu wystarczy 2 razy krzyknąć "POLSKA, K---A!!!" żeby się radowali i wesoło pomknęli do wyborów.

Ale nie. Znowy idę do wyborów ze świadomością że kto by nie wygrał to będę niezadowolony.

Kurde.

#wybory #feels
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KobertRubica: Propaganda zaczęła się za PiSu nie wcześniej po drugie to debilny argument bardziej głosujesz po to żeby prezydent zaczął myśleć

@MilionoweMultikonto: Nie może wygrać bo wtedy Polska się skończy inflacja w nas z-----e jak dzika a z resztą szkoda gadać jak nie widzicie zła które robi dzisiejszy zad to nie wiem co powiedzieć
  • Odpowiedz
pis przynajmniej nie zawiódł swojego elektoratu dlatego ma prawo wygrać kolejne wybory


@MilionoweMultikonto: W tym akurat racja; jest to nawet jakiś argument - jak demokracja, to demokracja. Powinno się cenić spełnianie obietnic wyborczych, a PiS wyjątkowo je spełniał...

... jednak ja traktuje to tak jak Brexit; też fajnie że implementują *wolę ludu*, ale ta wola to katastrofa.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: w tych wyborach nie wybierasz między PIS a PO. Wybierasz, czy chcesz żyć w kraju autorytarnym czy demokratycznym. Jeśli ktoś nadal wierzy, po tym co się odwalalo przez ostatnie 3-4 miesiące (i wcześniejsze 5 lat) że kolejne wybory będą normalne to powinien spojrzeć na to co się dzieje z trochę większego dystansu. W Rosji i na Białorusi też są wybory. Pytanie czy odpowiada Ci podobny ustrój - bez opozycji,
  • Odpowiedz
@Szarozielony tu nie chodzi o głosowanie na mniejsze zło, a uniknięcie kolejnych lat pełnej władzy PiS. Sam zarówno pisowcow jak i platfusow bym wieszał za zrujnowanie tego kraju, ale w tym momencie nie można pozwolić by PiS miał rząd i prezydenta, bo będą dalej r----------c ten kraj. Jak wygra trzask to będą częściowo przyblokowani. Warto o tym pomyśleć, bo dając nieważny głos możesz dać pisiorom pełne koryto
  • Odpowiedz
@Szarozielony: wczoraj oddalem glos trzesaca sie reka z lzami w oczach na czlowieka ktorego nigdy bym nie poparl. Wyjechalem z polski za rzadow PO i uwazam ze to byla jedna z lepszych decyzji w moim zyciu. Dalsze poczynania polskiego rzadu utwierdzaja mnie tylko w tym ze to byl dobry wybor. Obiecalem sobie kiedys ze nigdy nie zaglosuje na po. Pis znienawidzilem jeszcze bardziej niz PO. Oddajac glos na trzaskowskiego czulem
  • Odpowiedz
a co ma prezydent do TVP


@KobertRubica: wstawia 2 z 5 osób w Radzie Mediów Narodowych. A oni wpływają na zarząd TVP i polskiego radia. Dodatkowo 2 z 5 osób w krajowej radzie radiofonii i telewizji. Tutaj dodatkowo 1 kandydata wstawia senat
  • Odpowiedz
@Szarozielony: dopóki nie ma jakiejś instytucjonalnej konsekwencji oddawania pustych/nieważnych głosów (dużej liczby takich głosów w skali kraju), dopóty nie ma to najmniejszego sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Szarozielony: mylisz się OPie, założenie masz słuszne ale twój nieważny głos ma znaczenie. Dla mnie w obecnej chwili ani Duda ani Trzaskowski nie są godnymi kandydatami na stanowisko prezydenta. Rozchodzi się o fakt iż wybierając Trzaskowskiego odbieramy monopol władzy PiSu. Jest szansa że prezydent będzie myślał nad tym co podpisuje i korzystał mądrze z prawa veta. Ponad to prezydent będzie wybierał za dwa lata chyba prezesa NBP także fajnie jakby
  • Odpowiedz
@Szarozielony: No tak bo jak oddasz nieważny glos wraz z tysiącem, bądź też większą ilością innych osób to Duda powie "A nie to sorry nie będę już prezydentem". Czy tak to sobie wyobrażasz czy może jakoś inaczej?
  • Odpowiedz