Wpis z mikrobloga

W najbliższą niedzielę postawię krzyżyk zarówno przy #trzaskowski jak i #duda a potem nie wiem, może narysuję coś ładnego. Jeszcze nie zdecydowałem.

Wielu ludzi chcąc zaszkodzić PiS-owi głosuje na Trzaskowskiego, choć sami przyznają że go nie lubią.

A ja mam dość tego głosowania na "mniejsze zło". Logika "głosuj na rywala nielubianego obecnego prezydenta" dała nam właśnie prezydenta Dudę.

Platforma Obywatelska pozostaje tą samą betonową, bezideową formacją oportunistów i biurokratów, którą ludzie pogonili w wyborach.

Przyzwyczaili się że jako największy rywal PiS elektorat mają gwarantowany i wiedzą że nie muszą nic robić (Schetyna, ktoś pamięta tego gościa?)

Nie, nie poprę PiS-u i jego stanu permanentnej fuszery i ich zamkniętych, ciasnych umysłów.

Nie poprę też Platformy z jej pokaźną listą grzechów i jej bezbarwnego kandydata, który zadowolony z siebie trzepie elektorat na niebyciu Dudą.

Wiem, że jeden nieważny głos praktycznie nic nie zmieni. Ale to najbliższe zagłosowaniu zgodnie z sumieniem.

Zazdroszczę tym, którzy autentycznie popierają jakiegoś kandydata/ugrupowanie i nie głosują zgrzytając zębami.

Zazdroszczę tym, którym wystarczy nabazgrać tęczę na murze i pokazać panele słoneczne, żeby zgarnąć ich pełne poparcie.

Chciałbym być jednym z tych, któremu wystarczy 2 razy krzyknąć "POLSKA, K---A!!!" żeby się radowali i wesoło pomknęli do wyborów.

Ale nie. Znowy idę do wyborów ze świadomością że kto by nie wygrał to będę niezadowolony.

Kurde.

#wybory #feels
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie, nie poprę PiS-u i jego stanu permanentnej fuszery i ich zamkniętych, ciasnych umysłów.


@Szarozielony: już poparłeś. Nie głosujemy teraz za mniejszym złem tylko za wetem dla głupich ustaw. Mylisz wybory parlamentarne z prezydenckimi, prawdopodobnie nie widzisz między nimi różnicy.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Odająć głoś nie ważny, popierasz PiS, tak samo nie idąć na wybory. Niestety ale w tych wyborach opcje są dwie:
1) Popieram Dudę poprzez głosowanie, odanie głosu nie ważnego bądź nie pójście na wybory
2) Popieram Trzaskowskiego.
Innych opcji nie ma, a nic gorszego od PiS nie ma w Polsce, sam nie znoszę PO. Ba w moim mieście uważma, pewną panią z PO za największę zło jakie mogło spać
  • Odpowiedz
  • 10
@assurin głos nieważny, to głos nieoddany również na Trzaskowskiego. Nie chcę go popierać w żaden sposób.

@MilionoweMultikonto zdobycie stanowiska prezydenta zwiększy morale działaczy. Jestem przekonany że PO podejmie próbę zakumulowania w sobie głosów całej opozycji.

Pytanie czy im się uda, bo teraz mają najmniejszy stopień ogarnięcia w swojej historii.
  • Odpowiedz
A ja mam dość tego głosowania na "mniejsze zło". Logika "głosuj na rywala nielubianego obecnego prezydenta" dała nam właśnie prezydenta Dudę.


@Szarozielony: No nie k---a. Ta logika powinna sprawić że nie będzie Dudy. Zresztą "mniejsze zło" to też w pełni generyczne oskarżenie.

Co właściwie wam to PO zrobiło? Gospodarczo było ok. W sumie, co jest podejrzane, wciąż jest ok. A poza kwestiami gospodarczymi PiS to oczywista katastrofa. Peło nie robiło takich cyrków. Jedyne co to głosowali za acta/art. 17: tu na plus PiS teoretycznie - z tym że zwyczajnie nie wierzę by zagłosowali przeciwko jakby to miało coś zmienić. Oni zmieniali kilka razy zdanie na ten temat, bez
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Beka z ludzi co nie rozumieją jak dzialaja wybory w Polsce i ze oddając nieważny głos przyczyniają się do wygranej PiS. Tak wiec swoją decyzja pomagasz PiSowi wiec nie udawaj chociaż ze nie podejmujesz decyzji i nie popierasz nikogo.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Potężny freethinker, jeszcze zacznij dodawać wielokropki, to już w ogóle poważniej to będzie wyglądać.

Akurat ci się znudziło głosowanie na mniejsze zło w tak kluczowym momencie. Na swojego kandydata mogłeś głosować w I turze. Teraz powinno się wybrać lepszą opcję dla Polski. A prawda jest taka, że nawet martwa wiewiórka będzie lepszą opcją, niż Duda. Przynajmniej nie będzie podpisywać wszystkiego jak leci i obrażać tych, którzy myślą inaczej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szarozielony: im dalej idę tym dalej nie rozumiesz starzy ludzie pójdą i zagłosują a ty oddasz głos nieważny oddasz głos Dudzie i przyczyniasz sie do jego wygranej oddanie nieważnego głosu nie usprawiedliwi Cię bo i tak trzeba wybrać kogoś zrozumcie to wreszcie
  • Odpowiedz
@Szarozielony jeśli ktoś głosuje, żeby zaszkodzić PiS to jest debilem. Ja głosuję na Trzaskowskiego, żeby dwie strony mogły się wypowiedzieć. Weto prezydenckie to możliwość takiej wypowiedzi i w teorii zabranie władzy absolutnej PiS co nie ma być im na złość tylko mi na korzyść.
Oddając nieważny głos jesteś na równi z ludźmi, którzy nie umieją postawić krzyżyka w kratce tylko zakreslaja nazwisko kandydata kółeczkiem.
Dopisywanie do tego ideologii niczego nie zmienia.
  • Odpowiedz