Wpis z mikrobloga

@zasadzka01: Myślisz, że patole stać na wydatek 100-200 zł co tydzień albo parę dni? Musiałeś/aś to kiedyś załatwiać, że uważasz że nie ma z tym problemu? Skoro można ją dostać bez problemu to co powstrzymuje patole przed nadużywaniem jej?
  • Odpowiedz
Mamy XXI wiek, mamy dostępną tabletkę, więc po co blokować dorosłym ludziom możliwość jej użycia.


@pi73r: Bo w XXI wieku wiemy że tabletka zniszczy niedorosłego człowieka. Wolność jest wspaniała, ale naczelną jej granicą, jest drugi człowiek i jego życie.

Jakoś nikomu nie przeszkadza że kobiety mieszają sobie w całej gospodarce hormonalnej, czasem nawet ją #!$%@? kompletnie mimo, że leki przepisuje
  • Odpowiedz
@niunix czytałam o tym z miesiąc temu, ale skupiłam się na braku efektu na zagnieżdżenie zarodka w macicy, zwracam honor.

Tak czy siak nie wiesz kiedy nastąpi owulacja, ani jaką żywotność mają Twoje plemniki - normą jest 3 dni, a te "zmutowane" nawet do 7. Do tego z tego co czytam Ella one może zablokować owulację praktycznie do ostatniej chwili, czego na przykład Escapelle nie potrafi, dlatego dziewczyna może wziąć później
  • Odpowiedz
Myślisz, że patole stać na wydatek 100-200 zł co tydzień albo parę dni? Musiałeś/aś to kiedyś załatwiać, że uważasz że nie ma z tym problemu? Skoro można ją dostać bez problemu to co powstrzymuje patole przed nadużywaniem jej?


@fagitty-bobitty: Ale co to ma do rzeczy? Nie bez powodu patola nazywa się patolą. W ich przypadku, brak szybkiego dostępu do tego typu zdobyczy cywilizacyjnych, to najmniejszy problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fagitty-bobitty: z tego co kojarzę handel receptami na ella one pojawił wraz z e-receptą i raczej nie zniknie, póki będzie e-recepta. A teraz nawet mgr farmacji może wystawić receptę. Nie wiem czy na to również, ale znając życie pewnie system przyjmie, a recept bez refundacji nikt nie sprawdza. Mogłoby się okazać, że trudniej będzie znaleźć aptekę, gdzie to leży na półce, bo skoro nie schodzi to się nie zamawia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@StrangeTrails: jest duzo więcej powikłań, ale farmaceuta to ogolnie byłoby dobre rozwiązanie. Mógłby miec uprawnienia do wydawania niektorych leków po odpowiednim wywiadzie. Przeciez jak idziesz do lekarza po recepte to on tez zadaje kilka pytan o inne choroby i jak nie masz to dostajesz recepte. Cala wizyta trwa 5 min a 150 zl zaplacic trzeba...
  • Odpowiedz
Nie odpowiedziałeś na ani jedno moje pytanie.


@fagitty-bobitty: No ale co mam więcej powiedzieć? Przytaczasz przykład patologii, choć nie wiem po co. Takie osobniki wykazują patologiczne zachowania, stąd też określenie "patola", więc nie oczekuj od nich myślenia na poziomie przyczynowo-skutkowym. Gdyby było inaczej, to nigdy nie znaleźliby się w takim położeniu.
  • Odpowiedz
To nie jest tak, że każda może je sobie wziąć bez żadnego narażenia na skutki uboczne.


@Paula_pi: Kiedyś mi i dziewczynie pękła gumka w nocy z piątku na sobotę. Powodzenia w znalezieniu lekarza który przepisze taką receptę w sobotę, w mieście z 60k ludności.

W wielu innych krajach jest dostępna bez recepty i nic strasznego się w związku z tym nie dzieje.
  • Odpowiedz
@Defrag-tlp: XDDDDD Jakby było tak pięknie jak to przedstawiasz, to bym była zadowolona. Nie bierzesz w ogóle pod uwagę jak wygląda realne życie, a jak przepisy + to co wypisujesz się ma nijak do sytuacji osób na terenach wiejskich i małych miastach.
  • Odpowiedz