Wpis z mikrobloga

@Paula_pi: meh, uważasz że leki ogólnodostępne bez recepty nie mają skutków ubocznych? Dawka toksyczna paracetamolu to raptem 4g. Czyli 8 standardowych tabletek po 500 mg. To nie jest tak, że leki bez recepty są bezpieczne i nie mają skutków ubocznych.


@erysipelothrix @Paula_pi
Dokładnie, prędzej coś ci się stanie od Paracetamolu dostępnego w każdym kiosku i każdej Żabce niż nawet od przedawkowania takiej awaryjnej.
  • Odpowiedz
@Defrag-tlp
Jakie farmazony wypisuję?

Ja neguję sens takiego pójścia do lekarza tylko po receptę na tabletkę po, to miałoby sens gdyby zrobić badanie ginekologiczne, usg, sprawdzić fazę cyklu. :)
A nawet przy zwykłej antykoncepcji nie robią takich badań zazwyczaj.
  • Odpowiedz
Sam zacząłeś o patoli, więc o patole pytam. W ogóle nie rozmawiałam o tej patoli z Tobą, może od tego zacznijmy. ¯_(ツ)


@fagitty-bobitty: Odniosłem się do Twojego komentarza, nawet go zacytowałem w swojej odpowiedzi i wspominałaś tam o patoli właśnie. A napisałem go dlatego, bo argumentacja jakiejkolwiek opinii na przykładzie zachowań patologicznych to trochę g---t na logice. Nie bez powodu są one patologiczne. Tyczy się to obydwu stron dyskusji.
  • Odpowiedz
  • 1
Powinny być dostępne ale na receptę.

To nie jest tak, że każda może je sobie wziąć bez żadnego narażenia na skutki uboczne.

@Paula_pi ale co lekarz który przepisuje receptę zmieni?
  • Odpowiedz
@Defrag-tlp: co za protekcjonalny ton, ziomuś. Akcja którą ja opisałam wydarzyła się jakieś 6 lat temu i tabletka kosztowała więcej (ellaone), będąc przestraszoną w weekend nie pomyślałam o SORze (btw na wycieczkę na SOR w weekend w mieście wojewódzkim w okresie letnim po receptę na anty to chyba nawet teraz bym się nie zdecydowała, prędzej na NOZ). Nie są to żadne FARMAZONY, tylko tak było. Lekarz ginekolog zamiast wziąć 40
  • Odpowiedz