Wpis z mikrobloga

Mam problem z sąsiadem - wydaje mu sie, że jest ponad wszystkimi przepisami i na próby zwrocenia jakiejkolwiek uwagi reaguje śmiechem. Spółdzielnia bloku nie wyraża zgody na montaż klimatyzacji w mieszkaniach. Wspomniany wyżej delikwent urządził 3 dniowy montaż urządzenia podczas którego nie można było słyszeć swoich myśli. Teoretycznie nie wiedziałbym co montuje, lecz podczas tej akcji wyszedł na balkon i w rozmowie telefonicznej wyśmiał cała sytuacje, że on nikomu zgłaszał nie będzie, żadnych podpisów zbierał też nie będzie i ma wszystkich w dupie. Klima leży na posadzce balkonu, schowana za markiza. Odległości są bardzo małe i cholernie ja słychać 24h na dobę. Jakieś pomysły żeby mu poszło w pięty? Dodam że blok jest prawie nowy, a wyżej wspomniany kolega musiał uszkodzić elewacje podczas montażu.

#nieruchomosci
#prawo
#przepisy
#budownictwo
  • 57
@dyzenteria: czesc, szukalem twojej wypowiedzi (godzine temu) sprzed miesiecy (gdy w tym samym temacie rozmawialismy) ale nic nie zachowałeś na profilu ;/
Zatem
tylko przejscie przewodów przez sciane zewnetrzna lokalu pozostaje jako kwestia do ewentualnego roszczenia? Ewentualnie operat akustyczny?
Chyba, że postawisz go sobie luzem

@Majsterzyna: Tak, choć regulaminy spółdzielni/zarządów bardzo często i tego zabraniają, co nie jest zgodne z obecnie obowiązującą wykładnią prawa przyjętą przez sądy.

wyżej wspomniany kolega musiał uszkodzić elewacje podczas montażu

@macieyy: Naruszona elewacja to jedno. Drugie to sposób odprowadzenia skroplin, zapewne na płytę balkonową, co będzie powodowało zaciekanie elewacji. Trzecie to poruszony przez Ciebie temat immisji (hałas i drgania), choć też jestem zaskoczony taką
Mam sypialnie obok agregatu(swojego) i późnym wieczorem w ostre lato na pełnej mocy agregatu nie mam problemu z dźwiękiem przy otwartych drzwiach balkonowych, a ty twierdzisz że schowana klima przeszkadza sąsiadowi? I słychać ją przy obecnej pogodzie 24h/dobe?


@SpokojnaWodaWsciekleFale: Może ma po prostu najbardziej gówniany klimatyzator nieprzeznaczony do pracy przy meiszkaniach. To, że u ciebie nie słychać nie znaczy, że każdego innego na świecie nie słychać.
tak, wg polskich przepisów balkon jest częścią wspólną i w teorii wszystko co montujesz na balkonie musisz mieć zgodę wspolnoty/spółdzielni. ¯_(ツ)_/¯


@Majsterzyna: Każdego dnia człowiek się czegoś nowego dowiaduje nawet pracując w branży od dekady. Możesz przytoczyć przepis na te rewelacje? Bo części balkonu takie jak barierka owszem może być częścią wspólną, elewacja też. Ale balkon gdy jest indywidualny? No ciekawe bo wg mojego stanu wiedzy akurat prawo jasno mówi, że
@macieyy mam kilmatyzscje na balkonie. Montaż to parę godzin a nie 3 dni hałasu. Jedna dziura w ścianie i tyle. Wątpię żeby gdzieś dalej z nią szedł. U mnie montowali na drugi koniec mieszkania przez 2 pokoje w podwieszanym suficie i to trwało parę godzin. #!$%@?ąc od tego że klimatyzacja nigdy nie chodzi 24 h na dobę a w pokoju przy otwartym balkonie nawet nie słyszę jak chodzi xd takie trochę #!$%@?.
Spółdzielnia bloku nie wyraża zgody na montaż klimatyzacji w mieszkaniach


@macieyy: ja #!$%@?ę, masz swoje mieszkanie i nie możesz sobie klimy zainstalować bo januszy dupa piecze, że cię stać i nie będziesz się pocił przez 3miesiące w roku we własnym mieszkaniu. to jest jakiś koszmar mieszkać w tym kraju. plus te spółdzielnie to w wielu przypadkach relikt PRL, prezesi, zastępcy, sekretarki i czynsze po 1000zł/mc, żeby to utrzymać///
@dyzenteria: @Majsterzyna: Tu jest mowa o samym elemencie konstrukcyjnym balkonu. I tak jak napisałem. Części balkonu mogą być nieruchomością wspólną co nie znaczy, że sam balkon całościową nią jest bo nie jest. Polecam ustawę o własności lokali.

Albo zwyczajnie nauczcie się czytać to co przytaczacie.. To orzeczenie dotyczyło tylko elementów KONSTRUKCJI balkonu. Owszem. Barierka, płyta może być częścią wspólną tak samo jak może nią być elewacja. Co nie znaczy, że