Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@1pikoFarad obrzydzenie to wstręt a o tym masz wyżej. Każda fobia jest irracjonalna. Lęk przed pająkami, wężami, wysokością, ciemnością... Taka jest definicja fobii

@szzzzzz: z punktu widzenia ewolucyjnego homofobia jest bardzo racjonalna bo człowiek ma się rozmnażać i żyć. dlatego "homofobia" nie jest fobią tylko uzasadnionym mechanizmem zgodnym z naturą który mamy automatycznie wgrany w mózg
@szzzzzz: Rozumiem, że to dowcip, ale wchodzenie w narrację zarzucania komuś homofobii za krytykę czegokolwiek związanego z LGBT jest niepoważne.
Na zachodzie człowiek już w ogóle boi się cokolwiek skrytykować w obawie przed homofobią czy innym rasizmem czy ogólnie nietolerancją.
Ja nie robię jakiejś dużej spiny o to, że firma zmieniła logo, bo i tak robią to z wyrachowania, ale rozumiem oburzenie klientów.
Jest definiowana jako pogarda, uprzedzenia, niechęć, wstręt, nienawiść lub antypatia, może być oparta na irracjonalnym lęku, często wiąże się z przekonaniami religijnymi oraz może skutkować dyskryminacją[lub prześladowaniem


@szzzzzz: czy niechęć do czegoś zawsze oznacza forbię przed tym czymś, czy reguła ta stanowi wyjątek w przypadku niechęci do homoseksualizmu?
'teczowe oddawanie krwi'


@NapalInTheMorning: nikt nie chce krwi grupy ludzi noszącej wszystkie możliwe choroby xD
@szzzzzz: przestańcie wmawiać ludziom homofobię tylko dlatego, że są bombardowani z każdej strony tematyką gejowsko-transową której może sobie w takiej ilości nie życzą. To jest przerabianie obojętnych na zirytowanych. Już nie wspominając o agresji, atakowaniu medialnym osób które tylko śmiały zwrócić uwagę, że może nie nie wszystko jest robione idealnie. Piękne metody "w imię miłości"
@1pikoFarad: nie musisz lubić gejów - ja też do środowiska lgbt mam mieszane odczucia (ale to kto z kim i jak - dopoki dorośli i za obupólną zgodą - w żaden sposób mnie nie interesuje). Jednak język, którym się posługujesz i nienawiść, która w Tobie drzemie jest obrzydliwa, nieludzka i wymagająca psychoterapii. "#!$%@?ć" (komuś czy kogoś? - zakładam lżejszą opcję) za to, że komuś się podobasz? Że ktoś nieznający Twoich preferencji