Wpis z mikrobloga

@Kowixx mnie całe życie ludzie robią docinki, nawet własna rodzina, a czasami i ktoś obcy po prostu mnie zwyzywał od brzydali, jak jeszcze byłem młodym fajnym chłopakiem właśnie to miałem siłę się bronić. Jak kazałem przestać to mi mówili, że to tylko żarty i o co mi chodzi. W pewnym momencie pod ciężarem tego coś we mnie pękło i już nie mam siły, bo mam wrażenie że wszyscy są przeciwko mnie. Z
@Koczkozaur: Rodzice w mniej-więcej tym zakresie wiekowym często stosują taktykę wychowania opierającą się na obniżeniu samooceny dziecka, na pokazywaniu, - "patrz, tamten jest lepszy, wzoruj się na nim, bo niczego nie osiągniesz", ma to na celu jego zmobilizowanie, jednak często się ona nie sprawdza. Oczywiście na zewnątrz to rodzice (szczególnie matka) opowiadają o dziecku głównie w superlatywach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kowixx no hejka Kowixx
Ogólnie to się zgadzam. Problem mam tylko z tym "zwykłym, fajnym, trochę nieśmiałym chłopakiem". Sam się borykam głównie z nieśmiałością. Nie mam kompleksów na punkcie mojego wyglądu. No może czasami przeszkadza mi to że jestem strasznie chudy, ale z tym też nie mam większego problemu, bo po prostu lubię biegać i jeździć na rowerze i raczej zawsze będę tak wyglądał xd
Chodzi mi o to, że jeśli chłopak
@MLeko29: dlatego mając do wyboru
a) pogodzenie się z byciem nieśmiałym, opieranie się na pozostałych zaletach lub próba popracowania nad smialoscia
b) skupienie się na nieśmiałości, robienie wszystkiego co na memie

Zdecydowanie lepiej wybrać opcję A. I żyć. Nikt nie mówi że super różowo i łatwo, ale zawsze będzie lepiej niż przy wyborze opcji b, która jest przegrana na stsrcie
@Kowixx: nieśmiałość? Chyba fobia społeczna, a to nie jest zwykła nieśmiałość. Ale najlepiej "iść pobiegać" i od razu uczucie bycia gównem minie, umiejętności społeczne wejdą na wyższy poziom, a morda wyładnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nie każdy przegryw wyznaje te gówna blackpillowe i inne wymysły
Nie wiem czemu ciągle się dowalasz tutaj do #przegryw, może masz kompleksy i chcesz się dowartościować tak jak dzbany