Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie pytanie. Mam samochód z automatyczną skrzynią i wszystko ok, ale mam pytanie o obsługę.

Pytanie dotyczy dłuższego postoju (np. na długim czerwonym albo przed przejazdem kolejowym). Zgodnie z zaleceniami większości ekspertów nie przełączam w tym momencie z D na N czy P, tylko trzymam na D i hamulcu.

Jednak - mój samochód ma hamulec ręczny. Czy stojąc w taki sposób mogę sobie go włączyć i nic się specjalnie zużywa? Chodzi o to, żeby nie świecić komuś z tyłu cały czas światłem stopu i nie trzymać tak długo nogi. Jednocześnie nie zmieniamy dzięki temu z D na N i nie ma spadku ciśnienia w skrzyni.

Sorry, jeśli lamerskie pytanie.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
Pobierz
źródło: comment_1592030761SC7Wx9N2vcv96lMeFbsJjL.jpg
  • 84
@Panczenisci: nie generalizowałbym, w hydrokinetykach MB tak nie ma. W późnych 5-G (722.6) jest funkcja HOLD, ale AFAIR po prostu pompa hamulcowa podaje ciśnienie na heble, bo auto nie stacza się przy aktywnym HOLD i puszczonym pedale hamulca.
@Crow7422: Astygmatyzm koryguje się za pomocą tzw. szkieł cylindrycznych. Maja one różną moc załamywania promieni świetlnych, dopasowaną do wady pacjenta. W jednym położeniu osi (tzw. przekroju głównym) mogą np. korygować nadwzroczność, w drugim wyrównywać kształt rogówki. Gdy okulista wypisuje pacjentowi receptę na okulary, zaznacza na niej tzw. oś cylindra. Jeżeli zależy nam na wygodzie, okulary w większości przypadków można zastąpić soczewkami torycznymi. W odróżnieniu od klasycznych soczewek kontaktowych, te mają grubszą
@asfalt6: co wy macie z tym świeceniem "stopami"?
Jak kogoś rażą te światła to ma problem z oczami i powinien iść do lekarza a na pewno zrezygnować z jazdy autem (jako kierowca)!

Ktoś wyżej dobrze radzi: hamulec rozłącza układ a "ręczny" nie
@asfalt6: D i hamulec. Nowsze z autoholdem dodatkowo „trzymają” nożny za ciebie i wtedy też świecą się światła stopu. Wciśnięcie hamulca to dla skrzyni automatycznej, o ile nie jest jakaś strasznie antyczna, sygnał do rozłączenia napędu.
A na tych za sobą się nie patrz, bo to nie twój problem, niech jeżdżą w okularach (nawet w nocy xD) jak im to tak przeszkadza.
@asfalt6 spróbuj mocniej wcisnąć hamulec stojąc na światłach. U mnie jak wcisnę mocno mogę go puścić i samochód stoi jak by ciągle na wciśniętym hamulcu. Po naciśnięciu gazu odpuszcza automatycznie hamulec
Uwaga nie znam się ale się wypowiem. Robiłam prawko tylko na automacie i mój nauczyciel mówił mi że powinnam zaciągać ręczny tylko przed pasami (ja zawsze trzymam hamulec nożny). Tłumaczył mi że jeśli będę przed pasami trzymała nożny hamulec i ktoś we mnie wjedzie to go pewnie muszę A samochód może zjechać na pasy i mogę potencjalnie kogoś przejechać. Jego koledze się tak zdarzyło i potrącił osobę dlatego zawsze ostrzegał wszystkich przyszłych