Wpis z mikrobloga

Jestem normalnym kierowcą ale jedna rzecz mnie straszliwie wkurza

Jadę drogą trzypasmową w mieście, na lewym pasie, widzę że światła przy kolejnej ulicy są czerwone, zaczynam więc zwalniać, a na zderzak wsiada mi jakiś #!$%@? Janusz i zaczyna mrugać długimi.

Zwykle taki ananas po chwili walenia długimi po oczach zjeżdża na środkowy pas, wyprzedza mnie machając z oburzeniem ręką, po czym stajemy na czerwonym obok siebie, a debil się na mnie patrzy z wyrzutem jakby to była moja wina.

Najgorsze jest to, że jak jedziesz przepisową prędkość to czujesz się jak frajer i zawali droga. Ja mam takie wrażenie bo cały czas ktoś mi siedzi na zderzaku i jak tylko jest okazja to wyprzedza z mocnym gazem i szybko znika za horyzontem. Tak jakby chciał nadrobić stracony czas będąc za mną.

Dla ciemnego ludu bezpieczny dystans to abstrakcja. Spróbuj musnąć pedał hamulca żeby tylko zaświeciły się światła. Pewnie spodziewałbyś się, że wtedy owy kierowca zwiększy odległość. Otóż nie, w 90% przypadków po chwili wróci. Ciemny lud, naprawdę.

Jestem świadomy, że w Polsce panuje kretynizm drogowy i całe społeczeństwo choruje na kompleksy okołosamochodowe. Mnie to się na szczęście nie udziela, więc zawsze jeżdżę ostrożnie i stosuję się do ograniczeń prędkości. Zdenerwowani ludzie za kierownicą, którzy mają mi za złe, że nie łamię prawa mnie tylko śmieszą. Strasznie głupie miny robią jak #!$%@?ą rękami, a pewnie ich pasażerom jest super nieprzyjemnie z nimi jechać ;) Taka świadomość jest dla mnie wystarczającą "zemstą" za te ich drogowe "agresje" :)

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przegryw #takaprawda #zalesie #motoryzacja
Pobierz WyslijNaPwUlubionegoMema - Jestem normalnym kierowcą ale jedna rzecz mnie straszliwie...
źródło: comment_1591978623mNWZRijlvYKk0bJDPVYGgv.jpg
  • 120
@kiszczak: Przecież każa tego typu droga w Polsce też ma podwyższony limit, co ty #!$%@? xDDDDDDDD To jest droga szybkiego ruchu, coś znanego w Polsce od 15 lat góra xD Każda taka droga ma już nowoczesne parametry i limity xDDDD

Bo nie wierzę, że jeździsz przepisowo na drogach, któe twój majestat, mózg wielkości stodoły, ocenił jako bezsensownie ograniczone xD Takie panisko, jak ty, ma swoje limity w głowie, swoją moralność, swój
@Publius Warszawa - Łódź. Ah my mamy bardzo różne doświadczenia. Bo jeździłem tam bliżej godzin szczytu. To co się tam #!$%@? przechodzi ludzkie pojęcie... Oba pasy jadą 70 bo jest tak dużo aut. Co chwilę zwalniają do 50 a potem przyspieszają do 120. Masa cwaniaków jedzie dosłownie środkiem drogi albo wyprzedza awaryjnym bo MUSZĄ wyprzedzić. To nic że korek jest na całej długości drogi. Będą siedzieć na dupie i migać długimi mimo
Może często jeździsz przed biurem ochrony pseudo rzadu? Przesiądź się na konia z furmanka dla spokoju bo tamci akurat zdawali prawko z Karakanem..
lewy pas służy tylko i wyłącznie do wyprzedzania


@wykop2go: i kolejny, ja #!$%@?ę. Który to już w tym wątku, chyba z dziesiąty.

@WyslijNaPwUlubionegoMema: może jest tak bo łamiesz przepisy? lewy pas służy tylko i wyłącznie do wyprzedzania, a nie do jazdy nim (za wyjątkiem sytuacji w której skręcasz w lewo na skrzyżowaniu)


Gdzie jest taki wyjątek w przepisach. Poproszę. Informację o tym, że jest tylko do wyprzedzania również.

Przestań powielać
@WyslijNaPwUlubionegoMema: Może w tej konkretnej sytuacji przy dojeżdżaniu do czerwonych świateł to bez znaczenia ale mamy ruch prawostronny i powinnismy jechac prawym pasem, chyba że wyprzedzamy. Jak mam taki dzień ochotę że chce jechać 50 to jadę skrajnym prawym i jak dla kogoś to za wolno to wyprzedał. Osobiście nie lubię jak taki chiller blokuje lewy pas bo tak i tyle xd
@Szejker-Szejker: no jak widać nie skoro takie bzdury wpisał w pytania egzaminacyjne.

Aczkolwiek nie chce mi się do końca wierzyć, że tak faktycznie jest. Różnie się w tym kraju dzieje, ale raczej nikt nie wpisał do egzaminu pytania niezgodnego z przepisami.
@Szejker-Szejker: jakby co to masz jeszcze tutaj komentarz Draxlera (myślę, że wystarczający autorytet w dziedzinie prawa o ruchu drogowym): https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ekspert-wyjasnia/mozliwie-blisko-prawej-krawedzi-jezdni

Nie ma nigdzie w przepisach określone, że "lewy pas służy do wyprzedzania". Możesz nim jechać zarówno wyprzedzając jak i dojeżdżając do lewoskrętu, omijając przeszkodę, możesz też gdy widzisz, że na prawym jest warunkowy skręt i chcesz innym umożliwić jazdę w tamtym kierunku. Przykładów jest naprawdę sporo dlatego nie sądzę by na