Wpis z mikrobloga

  • 157
Proszę o mentalne wsparcie Mireczków - jako że ruszył proces zwalniania 30% pracowników w liniach lotniczych dla których pracuję, to niestety mogę być jedną z tych, którzy się pożegnają z pracą (,)

Przede mną co najmniej dwie rozmowy (mogę mieć max 3) z managerami - jutro mam mieć pierwszą z nich, na której zostaną mi przedstawione m.in. kryteria zwolnień ( ͡° ʖ̯ ͡°) Natomiast na drugiej rozmowie powinnam się już dowiedzieć, czy zostaję w firmie czy nie - ale odbędzie się ona najwcześniej 22 czerwca ( ͠° °) Do tego czasu będę w stresie i wygląda na to, że na "ślepo" zaakceptuję oferty uczelni (dla tych, co nie wiedzą, to zaaplikowałam na BSc Aviation Management). Na "ślepo", bo jeśli się dowiem, że zostanę zwolniona, to na 100% nie pójdę na studia i będę musiała to jakoś odkręcić ()

Tak wiele teraz zależy od tego, czy zostanę w tej pracy czy nie... Nawet zaczęłam poważnie rozważać powrót do PL w przypadku zwolnienia.

Także trzymajcie proszę za mnie kciuki!

#gorzkiezale #praca #pracbaza #pracazagranica #uk #wielkabrytania #emigracja #lotnictwo #linielotnicze #studiazagranica
  • 41
@Ag90 pewnie naiwne pytanie skoro zwalniają ludzi ale nie szukają tam gdzieś u was w UK personelu naziemnego? Zwłaszcza mechaników. Albo przynajmniej czy wśród nich też są zwolnienia?
pewnie naiwne pytanie skoro zwalniają ludzi ale nie szukają tam gdzieś u was w UK personelu naziemnego? Zwłaszcza mechaników. Albo przynajmniej czy wśród nich też są zwolnienia?


@staryalkus W całej branży są zwolnienia i zresztą nie tylko w lotnictwie - oferty pracy są teraz głównie po magazynach i domach opieki, a na 100% ani na jedno, ani na drugie się nie zdecyduję. Koleżanka z pracy już się orientowała jak sytuacja w obsłudze
@Ag90: no pomyśl czego ludzie będą potrzebowali w czasach recesji, przecież w obecnym świecie roboty nie zabraknie bo by ludzie zaczęli z głodu i nudów umierać. Jak będzie naprawde źle to w UK będzie lepiej niż w pl, a Ty będąc tam możesz bardzo pomóc w robieniu interesów pomiędzy jednym a drugim krajem, nawet jako asystentka pomagająca przygotowac dokumenty do spotkania bo zakładam że jesteś dwujęzyczna?
czemu nie pójdziesz na studia jak cie wywala? :c Nie da rady złapać jakiejś part time job i robić te studia przy okazji szukając czegoś lepszego?


@pavlovs_dog Żeby po prostu nie przepieprzyć oszczędności. Pożyczka studencka mi nie przysługuje, studia musiałabym opłacić sobie sama, a jest to nie mała suma (ponad 9k funtów za rok). Mało rozsądne by było opłacanie czesnego, jeśli mamy dziecko w drodze, a niebieski też nie jest pewien swojej
przed akceptacja ofert przeczytaj uważnie bo może być wiążąca


@motoinzyniere Gdzie mogę przeczytać? Na stronie uczelni, czy najlepiej student admissions się zapytać?

@MilionoweMultikonto Tak, jestem dwujęzyczna, ale na razie szukanie innej pracy tak czy siak odpada, bo za 2 miesiące urodzę dziecko, a tak jak napisałam, cholera wie, jak sytuacja będzie wyglądać na rynku pracy w UK po Brexicie ))¯_(ツ)_/¯
@Ag90:

Przede mną co najmniej dwie rozmowy (mogę mieć max 3) z managerami - jutro mam mieć pierwszą z nich, na której zostaną mi przedstawione m.in. kryteria zwolnień ( ͡° ʖ̯ ͡°) Natomiast na drugiej rozmowie powinnam się już dowiedzieć, czy zostaję w firmie czy nie - ale odbędzie się ona najwcześniej 22 czerwca ( ͠° °)


Czy to mają być tylko
myslisz ze przestana potrzebowac pomocy polakow? Albo ze w polsce bedzie wygladac Lepiej?


@MilionoweMultikonto Nie mam pojęcia jak będzie za rok i tego tak naprawdę nie wie nikt, dlatego opcję powrotu do PL też biorę pod uwagę. Jeśli chodzi o recesję po pandemii, to pewnie UK lepiej by sobie poradziło niż w PL, ale nie ma takiej gwarancji przez Brexit. Więc w sumie może być tak samo źle w jednym i drugim
Czy to mają być tylko zwolnienia z pracy czy połączone z odejściami dobrowolnymi? Jeśli to pierwsze to jak dla mnie kolejność tych rozmów jest bez sensu. Chyba że ta pierwsza rozmowa to może być jeszcze propozycja zmiany warunków pracy i płacy.


@MMARS Tak, jutrzejsza rozmowa ma być na temat restrukturyzacji w naszym dziale oraz jakie kryteria obiorą w przypadku zwolnień. Firma oferuje Voluntary Redundancy, można na nie aplikować do końca miesiąca, ale
Masz 14 dni od rejestracji na studiach na zrezygnowanie ze studiów i nie będziesz musiała nic płacić. Od 15stego dnia będziesz musiała im zapłacić 25% fees.


@motoinzyniere Dzięki za info! O tych 14 dniach doczytałam na UCAS Track, a o 25% fees do zapłaty jak po 14 dniu zrezygnuję nie wiedziałam, także jeszcze raz dzięki.

Akurat te 2 tygodnie powinny w zupełności wystarczyć, by już wiedzieć, na czym stoję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ag90: dlaczego nie przysługuje Ci pożyczka na czesne? Kiedyś przysługiwała każdemu obywatelowi z paszportem z UE, coś się zmieniło po brexicie?
@pan_jajko W tym roku jeszcze jest bez zmian, jeśli chodzi o wysokość czesnego czy ubieganie się o pożyczkę na czesne (może się to zmienić w przyszłym roku, jak już Brexit nastąpi). A nie przysługuje mi pożyczka z tego powodu, że już studiowałam wcześniej w PL.
@Ag90 gratuluje z powodu ciąży! Chciałabym radzić żebyś się nie denerwowala ale w takiej sytuacji sama wiem jak jest (jeśli chodzi o turystykę, nie o ciążę). Daj znać czy zostaniesz czy nie- jak nie to może przeczekanie z małym dzieckiem w Polsce to dobry pomysł? Ja sama czekam na przyszły rok aż branża ruszy na nowo () praca Twojego niebieskiego też niepewna?