Wpis z mikrobloga

Od kiedy wykop calkowicie zablokowal v1 api, a nie chce mi sie przepisywac biblioteki do v2 bo to za duzo stresu uzerania sie z jedynymi z najgorszych praktyk architektury oprogramowania, #interfacesmieci calkowicie zniknelo i nie planuje ze juz wroci, moja aktywnosc jest juz bliska zeru.

Tak czy inaczej robie to tez dla siebie a ze mi osobiscie mi brakowalo codziennego linka, katalogu linkow itp. przepisalem bota zeby publikowal na twitterze. Powoli bedzie sie rozkrecalo z czasem, nie obiecuje przez najblizsze dni codziennego wpisu, ale dlugoterminowo tak.

Linki ktore mialy trafic na wykop, ale nie trafily bo v1 api zostalo wylaczone, beda wrzucane na twittera:

https://twitter.com/interfa64424182

(Wrzuce tez kiedys przez noc wszystkie historyczne linki)

#twitter #interfacesmieci #programowanie #java #dartlang #wykopsmierdzi #golang itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@PoteznyMagWody: poprzedni kod interfacesmieci byl napisany w go kilka lat temu, kompletnie przestalem uzywac go od tego czasu, nie widze juz nic atrakcyjnego w tym jezyku od kiedy java przyspieszyla wydania, GraalVM zostal ustabilizowany i wyszedl dart2. przepisalem ten sam koncept interfacesmieci w dart 2.8, zastepujac sqlite3 postgresql, frontend ktory jest tylko dla mnie przepisalem z prostego htmla w prostym angulardart, a skoro zdecydowalem o porzuceniu wykopu to uzylem api twittera.
@PoteznyMagWody: dosc zadko wydajnosc na wielu watkach jest bardzo wazna, duzo wazniejszy jest czas w jakim programista napisze poprawny kod. potem i tak wydajnosc bedzie obnizona przez I/O ktore od zawsze sa waskim gardlem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw. dart nigdy nie byl projektowany jako multi-thread jezyk ani jako zawodnik do tego, dopiero od niedawna jest usprawniany w tym kierunku