Wpis z mikrobloga

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe do poziomu minimum 5% i wprowadzić podatek katastralny. Sytuacja na rynku nieruchomości jest w polsce dramatyczna- janusze masowo wykupują mieszkania "pod inwestycję" przez co młodzi polacy nie mają gdzie mieszkać. Spróbujcie sobie coś kupić od dewelopera - 90% jest wykupiona już przed wbiciem łopaty.

Spekulanci już tak podwyższyli cenę metra kwadratowego, że przeciętnego polaka nie stać nawet na jedną trzecią mieszkania. Rząd powinien coś z tym zrobić bo będzie tylko gorzej, rośnie nam nowa kasta rentierów którzy będą w posiadaniu 90% lokali na rynku i będą doić resztę społeczeństwa.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow ##!$%@? #nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #mieszkania #bekazpisu #pracbaza
Pobierz S.....b - PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe do poziomu minimum...
źródło: comment_1591089014nOzI38Z23ccFxrzrxbLeqf.jpg
  • 11
@Scaab: ja szukam z Żoną mieszkania w Wawie i takie moje spostrzeżenia :

- Lepsze lokalizacje jak np Mokotów, na pytanie o obniżki to mowią zazwyczaj że nie dają żadnych
- Jak mówisz że potrzebujesz na już to maja gotową formułkę że już w kwietniu obnizyli o 1000 zł i ewentualny rabat będzie nie wielki

ceny poszły w górę
@aldatha: zaciołeś sie na textach sprzed 3 miesiecy. Automacie. Obecnie w wawie w centrum spokojnie kupisz mieszkanie za 550 000 40-45 m2

Do tego smieszą mnie ci kótrzy trzymaja ceny lokali komercyjnych. W sytuacji kiedy z wawy każdy spierrr bo śa drogie koszty pracy i koszty wynajmu lokali komercyjnych. Warszawa najbardziej dostanie po dupie.
Sam rozważam przeniesienie biznesu do 3maista luib wrocławia.

Warszawa to dno i metr mułu jesli chodzi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: właśnie ta kasta między innymi nami rządzi.
Propozycja wprowadzenia podatku katastralnego byłaby politycznym samobójstwem. Wiadomo, że nikt tego nie będzie postulować.
Trochę się w sumie z tym zgadzam, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielkie oszczędności Polaków w porównaniu z mieszkańcami innych europejskich krajów.
Z drugiej strony brak przystępnych finansowo mieszkań hamuje rozwój miast.
Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie spółdzielni, które budowałyby
mieszkania pod wynajem dla młodych osób.(Coś w
@Scaab: a ja mam bekę z intwestorów, sama dzięki koronie nie muszę wracać już do Krakowa, mieszkam w domu rodzinnym i mam spokój. I znam już kilka osób/firm, które planują zrobić to samo. I nagle się posra banka i się skończy wynajmowano, a spłacać długi i czynsz trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)