Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny: wstawiłem 3 zdjęcia z wywróconym autem z dzis, wschodnią z dziś i nawrot (zapomniałem dopisać, też z 500m może w lini prostej do Piotrkowskiej) z lutego chyba, wtedy byłem oglądać mieszkanie, chociaż obstawiam, że tam nadal tak wygląda :) więc nie rozumiem czemu zarzucasz mi, że wstawiam nieaktualne zdjęcia, a tym bardziej nie rozumiem, czemu wyzywasz mnie od frustrata i idioty :O aż się kusi wstawić mema z menelem i
@Sepzpietryny: Wyjmij tego kija z dupy. To raz. Dwa przestań wszędzie wrzucać zdjęcia Piotrkowskiej, jako dowód na to, że Łódź to gdzieś tam jest ładna.
Jest ładna ale jest też brzydka i mam tak samo jak @nalogowiec.
Byłem na kilka dni we Wro. Wróciłem do Łodzi i mi się zachciało płakać jak jechałem tramwajem po Zachodniej wypchanym po brzegi emerytami.

Ostatnio zacząłem bardziej zwracać uwagę na stan łódzkiego taboru tramwajowego,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@nalogowiec: daj sobie spokój kolego, typ wyzywa ludzi od frustratów a sam oburza się jak tylko ktoś odważy się na choćby słowo krytyki w kierunku tej dziury. Byłem w Łodzi nie raz i jest to jedno z brzydszych dużych miast w Polsce moim zdaniem. Oczywiście zmienia się to z czasem ale jak dobrze pamiętam to koszty tej reanimacji są gigantyczne.
Motorniczy wystawia łeb z okna i drze ryja do ochroniarzy by mu bramę otworzyli, bo jak stanie to już nie ruszy xD


@SwidraVytra: piękny wpis, aż się zaśmiałem na głos przy tym fragmencie :D tak czy tak, nie wkładałbym tu aż tak mocno kija w mrowisko atakując Łódź od strony polityki, bo jeśli ja - wrzucając dzisiejsze zdjęcie samochodu na Zarzewskiej - zostałem od razu wyzwany od frustrata i idioty, to
@nalogowiec: Plany są ale już spóźnione dobre kilka lat. Gdyby wszystko szło zgodnie z planem, to już mielibyśmy zrobione te dwie inwestycje. Będzie robiona Mielczarskiego i Cmentarna, tylko znowu żeby się nie okazało, że ZIM da taką śmieszną cenę na przetargu, że nawet będzie szkoda wadium na taki przetarg płacić.
Co tam jeszcze mamy. O Zielone Polesie. Projekt który stoi w miejscu, bo nie ma kasy. MPU zgarnęła za to nagrody,
@SwidraVytra:

Mielczarskiego


Tak jak tam wyżej pisałem, ostatnio szukałem jakiegoś mieszkania i trafiłem na ogłoszenie:

"Łódź manufaktura - ROI 12 % z widokiem z okna na manufakturę"

Pomyślałem, że no w sumie co, Manu jest jedną z większych atrakcji miasta ;), to czemu by nie, odpalam to ogłoszenie, patrzę na zdjęcie, a tam klasyk Łódź :D

Zdjęcie w załączniku, aukcja zniknęła, ale [jest backup](https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Wrw6VfNzBsoJ:https://www.olx.pl/oferta/lodz-manufaktura-roi-12-z-widokiem-z-okna-na-manufakture-CID3-IDEbKF2.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk≷=pl&client=safari)
nalogowiec - @SwidraVytra: 

 Mielczarskiego

Tak jak tam wyżej pisałem, ostatnio ...

źródło: comment_1590357132XVybNsIVM4IhKV7epw8iPt.jpg

Pobierz
Coś co jest bliskie mojemu sercu czyli infra rowerowa. Której nie ma. ZDIT, ZIM, BIM i Policja 4-5 lat potrafili trzymać projekty z BO pasów rowerowych. Ostatnia masa krytyczna, Zdanowska ugaduje się z Barańskim by przerwać masę w zamian za stałe finansowanie rozwoju infrastruktury rowerowej. Co robi Zdanowska? Tnie budżet rowerowy do śmiesznego 5 mln/rok. To jest mniej jak 1% wydatków inwestycyjnych na drogi.
Dla porównania, Poznań przeznacza na rowery 4 razy