Wpis z mikrobloga

@Mirekzkolega: może, ale jest w taki miejscu (przy ulicy dojazdowej do dużej sypialni podmiejskiej) że jest idealną reklamą i co roku sprzedają "dopiero co zebrane" ;D tzn widać ze ludki z tego pola zbierają, ale pewnie sprzedają 20-30x więcej niż to poletko może wyrobić ;D

reklamy co do sprzedaży sadzonek nie ma, ale kij to wie - może gośc na własne potrzeby - tzn obsługę pozostałych upraw, kij go wie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Medyc: protip to kupowanie truskawek w sezonie od ludzi co stawiają skrzynki pod sklepami/ obok aut i są gotowi zwiewać jak zobaczą straż miejską. Jest najtaniej :D
  • Odpowiedz
Wiesz co roku nowe sadzonki,


@theodolit: chyba nie, truskawki 3 do 5 lat są wydajne. truskawki nie są jakieś mega ciężkie w utrzymaniu.
Oprysk na jednoliścienne, potem mechanicznie pielić na koniec na szarą pleśń oprysk i zbiór.
Jak masz pole wyścielone to jeszcze mniej roboty...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dudi-dudi: wyjechałbym z kraju gdybym musiał płacić 28 za 2kg truskawek xD ile to jest? Pół dniówki przeciętnego Polaka?
  • Odpowiedz
  • 0
Oho, odezwał się tu prawdziwy duch kapitalizmu, pewnie u przedsiębiorców co strajkowali pod sejmem z Włoch Mercedesach
XD
  • Odpowiedz
@dejwis: no pewnie xD ani nie wiesz jaki masz rodzaj nawadniania, ani nie wiesz czym przykrywacie, ani nawet odmiany poprawnie nie potrafisz napisać xD ja uprawiam ananasy w chłodni( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dudi-dudi: A potem się dziwić że nie ma chętnych do zbierania truskawek xD z-------l w pocie czoła schylony albo kucając za mniej niż 10 zł na godzinę xD tak wiem pewnie doświadczeni zbieracze nazbieraja po 100 koszyków dziennie xD


@encourager: xdxdxdxdxdxdxdx nie wiem czy 300zł na dzien to wychodzi 10 na h...
  • Odpowiedz
chyba nie, truskawki 3 do 5 lat są wydajne. truskawki nie są jakieś mega ciężkie w utrzymaniu.

Oprysk na jednoliścienne, potem mechanicznie pielić na koniec na szarą pleśń oprysk i zbiór.

Jak masz pole wyścielone to jeszcze mniej roboty...


@SHOGOKI: o widze mamy kolejnego eksperta działkowca xD
  • Odpowiedz
@siodemkaxx
Troche ponad 23 lata temu mòj ojciec i wuj byli lokalnymi pionierami w uprawie truskawki. Siłą rzeczy całe dzieciństwo i lata młodzieńcze z-----------m na tym polu więc mam pojęcie.
Uprawialiśmy przetworówkę SengaSengana, pegasusa I jeszcze jakąś inną.

Hajs był z tego niesamowity, ojciec pakował dużego fiata po sufit truskawkami i w 2 godziny do zera wyprzedawał.
Dziennie robił 3/4 takie kursy a ludzie przychodzili z wiadrami I wuzkami I potrafili kupywać
  • Odpowiedz
@theodolit: nowe sadzonki, Zapylanie... Opie złoty.
Senga Sengana 5 lat będzie pięknie owocować.
Zapylanie? Chyba że w tunelu to stawiamy kartony z trzmielami dla lepszego zasięgu.

Raczej stawiałbym na ochronę środkami, okrywanie plantacji i setkę roboczogodzin.

Wiem, bo się na tym nie znam, rodzice uprawiali 3ha.
  • Odpowiedz
@SHOGOKI bo wtedy byly takie czasy... jechalesz sasiadem żukiem z jabłkami na śląsk i wracaliscie na 2 żuki... ale to nie te czasy... wiem o uprawie truskawki wszystko mimo ze jej akurat nie uprawiam i nie, teraz truskawki deserowej nie robi się przez 3 do 5 lat, oprysków wiele, plewienie, sciółkowanie, nawadnianie, fertygacja itd...
  • Odpowiedz