Wpis z mikrobloga

ciekawi mnie jakie to są firmy i stanowiska, na które biorą bez doświadczenia i bez umiejętności i na start dają 5k na ręke czy nawet 3,5-4

chętnie się dowiem bo skoro tutaj każdy na stażu dostawał 3k netto a na pierwszej umowie o prace już 5k a po roku 10k to faktycznie muszę być nieudacznikiem albo mieszkać w równoległej rzeczywistości
  • Odpowiedz
@Antidotum119: @Pryksryk: Sam zarabiam okolice 3k w małym mieście i to jest g---o :P
Chaupy nie postawisz ba nawet nie wyremontujesz. Zostaje z 500zł na miesiąc przy zaciskaniu pasa ale życiu nie wegetacji u rodziców. Życie zaczyna się od 5k we wiosce i 7 w mieście :P na parę 1.5 x kwota ;D
  • Odpowiedz
@FLAC: No akurat iPhone to wg mnie słaby przykład. Telefonu używasz przynajmniej 2 lata, więc jak sobie na niego poodkładasz 2-3 msc to nic się nie stanie.

Ja w ogóle uważam, że takie podejście, że "bogaty jest ten, kto sobie może kupować rzeczy bez oszczędzania" jest bardzo złudne, bo to oszczędzanie jest podstawą akumulacji kapitału niezależnie od zarobków.
Lepszym podejściem wg mnie jest ocena, ile przy danych zarobkach (czy też
  • Odpowiedz
@prosty_banan:
Sugerując się wykopkami to wykończeniówka, budowlanka, przedstawiciel handlowy, operatorzy maszyn. A jak nie lubisz takich robolowych rozrywek to z doświadczenia polecam drogę Excel+angielski i do korpo. Może po roku 15k nie będzie, ale połowa tego jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@Pryksryk: Jak naprawdę masz takie myślenie to ci współczuje. To nie jest trudne by w wieku 20 lat zarabiać te 3-4k ze perspektywą na wzrost zarobków w przyszłości i do tego robić na boku jakiś dyplom. Nie każdy ma takie same ambicje i niektórym ludziom wystarczają pewne perspektywy, ale taki szydzący komentarz jest żałosny.
  • Odpowiedz
Sugerując się wykopkami to wykończeniówka, budowlanka, przedstawiciel handlowy, operatorzy maszyn. A jak nie lubisz takich robolowych rozrywek to z doświadczenia polecam drogę Excel+angielski i do korpo. Może po roku 15k nie będzie, ale połowa tego jak najbardziej.


@wyk0pek95: Wykończeniówka, budowlanka - dobrze zarabiają dobrzy i pracowici, którzy pracują na własnej działalności
Przedstawiciel handlowy - różnie, zależy czym handluje i jak mu idzie, przedstawiciel handlowy w Januszexie ma raczej 3k i
  • Odpowiedz