Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz też jesteś dobry, czytam, mówię gość chyba zna się ciekawe co tam się dzieje w rapie współcześnie i wrzucasz linki do kawałków sprzed 9 lub 6 lat. Jeżeli dla Ciebie to współczesnosc w jak to nazwałeś "wyznaczającym trendy gatunku" to na nie mam pytań. Pozostaje mi liczyć że się nie znasz i jednak w ostatnim czasie wydarzyło się coś ciekawego na scenie.
  • Odpowiedz
@eta_carinae: oj co tak agresywnie od razu, napisałem, że rap się rozwinął przez ostatnie 10 lat i podałem przykłady z ostatnich 10 lat, a jak chcesz się przekonać dokładnie co się ostatnio wydarzyło to zapraszam na tag #dekadawrapie
może po jego lekturze ocenisz, czy się znam czy jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shatter: nu-metal to był najpopularniejszy podgatunek metalu na końcówki lat 90 i początku 00's, w ubiegłej dekadzie też przeżył trochę renesans razem z metalcorem więc nazywanie go pobocznym gównem to trochę ignorancja i tak jak mówiłem

nie napisałem, że w każdym gatunku a, że w innych gatunkach
  • Odpowiedz
@Shatter: jak za sprawą jednego zespołu, przecież nu-metal tworzyła cała masa bardzo popularnych zespołów metalowych, na tyle ich było dużo że nawet nie wiem o jakim jednym zespole mówisz, bo miałeś Korn, SOAD, Limp Bizkit, Linkin Park, Papa Roach, Slipknot, wiele zespołów, które wcześniej tworzyły inne podgatunki metalu w pewnym momencie też nagrało inspirowane nu metalem płyty np. Slayer, Sepultura, Machine Head.

I ta popularność była spowodowana tym, że było
  • Odpowiedz
@Shatter:

nie rozumiesz różnicy między "trendami w gatunku" a "modną fazą, którą uprawiały jakieś tam zespoły"?

no nie rozumiem, co jest w takim razie trendem w metalu, jeśli nu-metal nim nie był? Wymień mi jakieś muzyczne trendy, które nie są muzyczną fazą uprawianą przez część przedstawicieli gatunku. Napisz mi jak odróżnić trend od tej modnej fazy jak to nazwałeś. Tylko tak arbitralnie, jednoznacznie żeby nie było wątpliwości i dało się to zawsze obiektywnie ocenić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu powstał metal,
  • Odpowiedz
@Shatter:

Linkin Park stał sie topowym zespołem na świecie, bo ten gatunek podłapali inni. Iron Maiden czy inny Motorhead nie zaczęli tworzyć kawałków numetalowych

no przecież ci wymieniłem nazwy bardzo ważnych i popularnych wykonawców metalowych, którzy wcześniej nie grali zupełnie takiego metalu ale w pewnym momencie ulegli trendom i nagrali całe płyty inspirujące się nu metalem.
Jakby tak sobie wybierać to trap rap albo triplety w rapie nie są trendem bo jacyś tam starsi twórcy pokroju Ghostface Killah czy Snoop Dogga tego nie grają.
Odległość od podstawowego gatunku też nie ma tu znaczenia, death metal jest bardzo daleki od tego co grało Black Sabbath ale nikt nie mówi o tym, że to nie
  • Odpowiedz