Wpis z mikrobloga

@BJXSTR: a jakby tak.. być dla siebie ludźmi i nie dopieprzać się do wszystkiego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście nie popieram wielu osób z "branży", którzy przejeżdżają na czerwonym, utrudniają ruch, itd., ale.. czy w tym przypadku nie dało się go po prostu wyprzedzić? Czy ruch był na tyle duży, że utrudniał ruch? Z tego co widzę, ruch był znikomy, a z tego co ktoś wrzucił, wjazd na ddr wcale taki oczywisty nie był.
Jadąc autem masz odpowiednie znaki, które mówią jak skręcić, aby dojechał do celu, a w przypadku ścieżek.. ścieżki są, a Ty masz znać ich mapę i wiedzieć, jak i gdzie wcześniej skręcić, aby móc łaskawie wtoczyć się na rampę 5 cm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i ja wiem, że jest znak, że niewolno, lecz osobiście staram się zawsze działać z głową, także wobec innych, dlatego gdy jadę drogą bez równoległej ścieżki, a widzę, że ktoś się przyczaja do wyprzedzania, to umożliwiam mu to. Czy to jest złe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcale nie muszę tego robić, bo bezpieczna odległość od pobocza + odległość przy wyprzedzaniu = często niemożność wyprzedzenia bez opuszczania
Kolarzino - @BJXSTR: a jakby tak.. być dla siebie ludźmi i nie dopieprzać się do wszy...

źródło: comment_1588104476HnIm4S7fyofDFlV25GBENh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@reddin: to jak będzie z tym znakiem, można go zlekceważyć czy też nie :) I jeszcze dorzucę Ci coś z ustawy, pogrubiłem Ci, żebyś się nie przemęczył

Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika
  • Odpowiedz
@reddin: Na wykopie powinna być jakaś odznaka UBER Dzbana. Byłbyś pierwszym kandydatem. Czy możesz przedstawić mi podstawę prawną, abym nie mógł napluć Ci w ryj na ulicy? Nie? Podobny tok rozumowania.
  • Odpowiedz
Nie wiesz czy droga dla rowerów prowadzi w kierunku w którym rowerzysta jedzie lub zmierza skręcić, oraz czy miał możliwośc wjazdu na DDR jako kierowca nie możesz nic, od karania jest Policja.


@reddin: bardzo mi przykro kolego, ale tam nie ma znaku "droga dla rowerów" gdzie twoja interpretacja miałaby sens, tylko "zakaz wjazdu dla rowerów" co ma interpretację jednoznaczną (nawet jak taki znak jest #!$%@? postawiony jak ma to miejsce
  • Odpowiedz