Wpis z mikrobloga

Przeanalizujmy poniższe zdjęcie...

☑ rowerzysta wyposażony w profesjonalny sprzęt
☑ jadący po drodze przeznaczonej dla aut

pomimo:

☑ zakazu poruszania się na tej drodze rowerem
☑ nowiutkiej asfaltowej ścieżki rowerowej zaraz obok

Tak trzeba żyć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#olsztyn #rower #rowery #rowerzysci #warmia
BJXSTR - Przeanalizujmy poniższe zdjęcie...

☑ rowerzysta wyposażony w profesjonaln...

źródło: comment_1588094082TtGC9RqAViCxObvaEwYqhW.jpg

Pobierz
  • 339
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@reddin:

Nie, polskie prawo i polskie sposoby projektowania infrastruktury, po przed znakiem powinna być możliwości wjazdu na DDR


Podaj mi przepis że przed znakiem musi być możliwość wjazdu na DDR

Po 2. jest zakaz więc nie można ci tam wjechać rowerem i koniec nieważne jakie kruczki byś stosował nie możesz tam wjechać rowerem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Masz ten przepis, że rowerzysta ma obowiązek się teleportować lub jechać po trawniku pojazdem?

@reddin: może zejść z roweru, przepchać go do ścieżki rowerowej i kontynuować jazdę
  • Odpowiedz
le po co? Zamiast odjechać i mieć to w żopie, to niepotrzebnie się stresujesz. A jak Cię ktoś nagra przy takim debilizmie, to srogo pożałujesz w sądzie swojej głupoty.


@sz-n: za co niby? za spryskiwanie szyby bo jest brudna ?
  • Odpowiedz
@Anon_wluj: chyba logiczne jest, że budując drogę trzeba zapewnić do niej dostęp.

Po co stosować się do rozporządzeń i wytycznych projektowania rowerzysta ma się domyślić.

Na odcinku drogi poprzedzającym miejsce umieszczenia znaku B-9 stosuje się odpowiedni znak (np. F-5, F-6) w celu poinformowania kierujących rowerem, że wjazd rowerów jest zabroniony, i poprowadzenia tych uczestników ruchu na część drogi przeznaczoną dla rowerów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xhkk: w takim wypadku nadal miał opcje zjechać w lewo, natomiast jeśli chciał jechać prosto to mógł zsiąść z roweru i przeprowadzić go na ścieżkę rowerową. Nie mówię że jest to najwygodniejsza opcja, ale jest zakaz, więc nie można tam wjechać rowerem i tyle
  • Odpowiedz
@amethis: autostrada to zdecydowanie tożsama z drogą rowerową infrastruktura. I podobnie jak autostrada, droga rowerowa ma wjazdy tylko co kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów - tak, jesteś bardzo mądra. :-)
  • Odpowiedz
@ostiumUrethraeExternum: ale po co się prujesz, ja nawet nie jestem rowerzystą. Chciałem tylko poszerzyć odrobinę kontekst całej sytuacji. I mówiłem przecież że nie bronię tego rowerzysty, nie popieram takiej jazdy ale staram się czasem zrozumieć każda ze stron a nie zbiorowo linczować człowieka.
  • Odpowiedz