Wpis z mikrobloga

  • 642
Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
  • Odpowiedz
@lunaria: jeżeli mieszkanie pachnie nieprzyjemnie albo nietypowo kiedy je oglądasz to nie ma sensu go wynajmować. Jakiekolwiek ślady wilgoci, albo pleśni dyskwalifikują je kompletnie. Przez kilka czarnych plamek na ścianach można wylądować w szpitalu.
  • Odpowiedz
jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom


@lunaria: Takie może bardziej poważne rzeczy, ale:

1. Mieć pracę, którą lubisz.
2. Pracować z ludźmi,
  • Odpowiedz
@lunaria: wyrzynające się ósemki nawet jak nie bolą trzeba bardzo dokładnie myć w miejscu pęknięcia dziąsła bo może się zrobić stan zapalny. Jedna wizyta u dentysty w roku jest za darmo na NFZ i wcale nie czeka się długo.
  • Odpowiedz
6. Inwestuj w siebie - siłownia, dbaj o zdrowie, o wygląd - zrób sobie raz na dwa lata okresowe badania i przegląd zębów.


@gzres: Mala poprawka - zrób sobie 2 razy do roku przegląd zębów - ewentualnie zamiennie odkamienianie z ogarnięta higienistką. Wczesne złapanie próchnicy to mniej leczeń kanałowych itp.

Dodatkowo od siebie polecam tym którzy jeszcze nie mają - szczoteczkę elektryczną - jest mega różnica w stosunku do standardowej.
  • Odpowiedz
@lunaria: Jeśli chcesz zmienić wygląd sylwetki: schudnąć lub zrobić mięśnie, to po prostu zacznij to robić. Wbrew pozorom genetyka i jakość jedzenia ma bardzo mały wpływ na naszą wagę, liczą się głównie kalorie.

Schudnąć można na dwa sposoby: jedząc mniej i ćwicząc więcej. Wszystkie inne metody są albo niepotwierdzone, albo brakuje badań, a nawet jeśli jakiś środek zapowiada się obiecująco, to znaczy to tyle, że pomoże w odchudzaniu o 5-10%,
  • Odpowiedz
@lunaria: a i jeszcze - każdą umowę zawartą online w Polsce (i bodaj na terenie UE) możesz anulować w ciągu 14 dni od zawarcia bez podawania przyczyn i konsekwencji. Jeśli to była np pożyczka (nawet chwilówka, choć mocno odradzam) - masz dodatkowe 30 dni (czyli w sumie 1,5 miesiąca) na oddanie kasy.
  • Odpowiedz
@lunaria: otwieranie zamków wytrychami ze spinek jest dokładnie tak łatwe jak to pokazują na filmach i można się tego nauczyć w godzinę. Żeby szpanować rozkładaniem i sprawdzaniem pistoletu jak w scenach z niepozorną dziewczyną którą ktoś pyta "wiesz jak się tym posługiwać?" wystarczy jedna wizyta na strzelnicy.
  • Odpowiedz
@rajdi: „nieważne co zrobiłeś, ważne w ilu mailach byłeś wymieniony, że coś zrobiłeś”
Jeśli chodzi Ci o przekierowywanie maili z moim podpisem i treścią napisaną przeze mnie to się aż przodownikiem pracy poczułam XD

@Adriano: to samo z solą - stopniowo coraz mniej i sól staje się zbędna. A nie jest w jedzeniu do niczego potrzebna.

@Dlaczegowytrujecieludzi: klej schodzi
  • Odpowiedz
Pij wodę z kranu. To to samo co w butelce czy z filtra a dużo kasy można zaoszczędzić.

Rękojmia to nie to samo co gwarancja! Znaj swoje prawa jako konsulent.

Cisza to wybawienie. Dobre słuchawki z ANC to najlepsza rzecz pod słońcem.
  • Odpowiedz