Wpis z mikrobloga

  • 642
Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
  • Odpowiedz
@lunaria: Jak jakieś ubranie średnio leży, jakiś za długi rękaw, nogawka, albo schudliśmy, to warto się przejść do krawca. Za bardzo często małe pieniądze ci ludzie robią niesamowite rzeczy. Poza tym wiedząc jak wyglądają podstawowe przeróbki można kupować ubrania na jakichś #!$%@? promkach i potem je pod siebie regulować. Możliwe że ten pomysł się pojawił, tylko go nie zauważyłem, bo komentarzy mnóstwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1. Zapisuj sobie rzeczy, które masz zrobić w kalendarzu. Samo zapisanie ich (jeżeli faktycznie masz zamiar je zrobić w tym czasie) bardzo uwalnia głowę.

2. Traktuj wszystkich ludzi z jednakowym szacunkiem, bez względu na to czy jest to prezes banku czy pani sprzątająca.

3. Pij dużo wody (są aplikacje na telefon przypominające regularnie o wypiciu szklanki wody)

4.
  • Odpowiedz
1. W szkole trzymaj sztamę ze wszystkimi, którzy nie są totalnymi patusami, nie rób sobie wrogów i nie zrywaj kontaktów z byle powodu. Jak ktoś cię gdzieś zaprasza - idź. Integruj się z klasą/grupą wykładową, nawet jeśli ci się nie chce, bo ci ludzie później mogą zostać bardzo wartościowym elementem twojego życia prywatnego lub zawodowego. To rada głównie dla introwertyków :)
2. Jeśli nie wiesz co chcesz robić w życiu, to próbuj
  • Odpowiedz
@lunaria: Moje protipy:

1) Używaj tradycyjnego notatnika-organizera z kalendarzem. Niech będzie takim "dziennikiem pokładowym" Twojego życia - zapisuj tam wszelkie ważne dla Ciebie informacje:

- Daty zawarcia/rozwiązania umów
- Daty złożenia wniosków i otrzymania pism oraz innej
  • Odpowiedz
@lunaria: się tak ograniczyłam do tego oszczędzania, ale jednak się rozwinę o to co sama kilka lat temu przeczytałam i bardzo mi to pomogło ukształtować podejście do ważnych rzeczy: https://www.quora.com/How-should-a-22-year-old-invest-time

Poza tym z własnych przemyślen (pomijam to co już wyczytałam w wiadomościach od innych):
-ryzykuj i rób nowe rzeczy, dużo próbuj, sprawdzaj jakie masz możliwości przystosowania się do zmian, jeśli sama czasem wywrócisz swoje życie do góry nogami nie jest też tam strasznie, gdy dzieje się to wbrew Twojej woli
-odejdź jeśli nie kochasz bądź tego nie wiesz, podobnie jeśli ktoś nie wie, że Cię kocha, jeśli nie wiecie to się nie dowiecie siedząc przy sobie jak gdyby nigdy nic, a niestety prawdopodobnie jednak się nie kochacie i to też nic złego, czasem się tak po prostu zdarza bo...
-... tu gdzie jesteś dziś to Twój przystanek, jeden z wielu, przecież jeszcze nie końcowy i wszystkie rzeczy musiały się wydarzyć zebys była tym kim jesteś i jedyne co jest naprawdę ważne w tej jeździe między przystankami to to, żebyś lubiła te osobę, która jesteś i umiała ją chwalić
  • Odpowiedz
Protip dla różowych, bo chyba nie pojawił się temat, a czasem dla niektórych to mało oczywiste:
- Idź chociaż raz do salonu brafitterskiego porządnie dopasować swój rozmiar biustonosza. Serio. Całe życie kupowałaś randomowe rozmiary z modeli dostępnych w sieciówkach i "jakoś pasuje"? Tym bardziej zasuwaj do brafitterki - zwłaszcza jeśli masz większy biust.
Komfort noszenia dobrze dopasowanego modelu to: ulga dla pleców, wygoda noszenia cały dzień, lepszy wygląd sylwetki, lepiej układające się
  • Odpowiedz
@lunaria: co do irygatora, to najpierw trzeba nauczyć się porządnie myć zęby. Tak po prostu, rodzice chyba zaniedbują to i nie pokazują dziecku jak poprawnie myć, a potem jak już jest starsze to w ogóle nie patrzą na to. Wstyd się przyznać, ale dokładnie i poprawnie myć zęby nauczyła mnie dopiero dziewczyna stomatolog jak miałem 25 lat. Ale też zgadzam się, że irygator zmienia życie na lepsze :)

Moja rada
  • Odpowiedz