Wpis z mikrobloga

@Need Naród Niemiecki pokochał Hitlera jeszcze zanim ten zdążył się dorwać do jakiejkolwiek władzy, być kimś znaczącym. Mein Kampf w roku jego pierwszego wydania zbesztano z każdej strony, z pierwszego wydrukowanego dość sporego nakładu sprzedał się tak mały procent, że wydawnictwo mocno odczuło skutki tej #!$%@? inwestycji (wszystko rzucam z pamięci, mogłem coś pokręcić). Książka stała się hitem krótko przed jego dojściem do władzy, kiedy sytuacja w kraju wyglądała jak wygląda teraz
Naprawdę w ciągu swojego życia nie myślałem, że przyjdzie mi żyć w państwie autorytarnym z taką nachalną propagandą.


@Need: rozpocznij procedure zrzeczenia sie obywatelstwa i po problemie
@Need: Mi ciągle ludzie 40lat plus mówią co to komuna, kiedy wyjaśniam że obecnie jest gorzej, tylko nie pałują jestem hejtowany. Mam 27l. Czyli gdzieś 97 pamiętam powódź, dobudowę domu, przez rodzinę, brak jakiś mega zabawek czy ciuchów. I biedę przez żyranta mojego ojca, przez co nas pewien #!$%@? #!$%@?ł na kilka lat, że czułem, że w końcu Polska wraca, mając te ok 18l (czyli palikot na premiera/prezydenta) / nie ważne!
@spinel #!$%@? mnie już gadanie wińmy samych siebie. Ja siebie za nic nie bede winił nie głosowałem za ta partią a partia nie ma nawet większości popracia. Nawet słowo partia pozostawia mi jak i innym ze partia musi byc jedyna i słuszna jedna z 4.ludzie inteligentni będą mieli poczucie winy za naród patusów i półgłówków a wyżej wymienieni i tak nie zrozumieją. Powtarzam ja za nic siebie nie winie, nie mam zamiaru
@Need: nie martw sie. Fakt, rządzą nami ludzie niewybrani demokratycznie, parlament nic nie może poza czczym gadaniem a wszystkim steruje garstka dyktatorska (służąca interesom wielkich koncernów i podejrzanych typów).

Ale może w końcu ta parszywa komisja europejska przestanie istnieć, a my wyzwolimy sie spod traktatu oddającego nasza suwerenność s ich ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zwardi:

Myślę, że ty #!$%@?, sprawdź sobie jaką ustrój autorytarny ma definicje w wikipedii czy to angielskiej czy polskiej, tu masz jeszcze słowa profesora Matczaka na poparcie.

- To wyjątkowo smutne - mówi Onetowi prof. Marcin Matczak. - Ta sytuacja pokazuje jak w soczewce, że jeśli ktokolwiek w ramach instytucji państwowych w Polsce podejmie decyzję niezgodną z wolą PiS, to PiS wykorzysta całą machinę państwową, by taką osobę zaatakować - podkreśla.
@Need chopie nieważne co robi pis, jest na to przyzwolenie opozycji, podzielonej w trzy dupy. PiS wsadzi Ci palec w dupsko i nikt nie powie stop, To nie dyktatura czy państwo autorytarne, to kupione głosy i brak chęci zmian. Wy, płaczący nad losem kraju jesteście podzieleni jak świąteczny pasztet, jest was mało a wasi kandydaci nie potrafią wycofać kandydatury. Ha tfu opozycjo.
no tak, jak nie popieram pisu to jestem ruski albo niemiec


@TurboDynamo: przede wszystkim jestes spiety jak guma od majtek.
Skoro zamierzasz uchodzic z kraju, w ktorym jestes przesladowany - to bedziesz uchodzil do kraju oscienneg, czy Kanady?
Myslenie nie boli.
@McMac może cię to #!$%@?ć bo prawda boli. Ale prawda nas wyzwoli. Ile osób ostrzegałeś 5 lat temu przed tymi bandytami? Wyśmiewałeś protestujących gdy #!$%@? Trybunał? Też nie głosowałem za nimi, a mógłbym wymieniać przez długi czas zachowania podobne do powyższych gdzie sam czasem tak postępowałem.
@Mikel945 na pewno nie był zbawcą. Ale raczej kiepskie okoliczności w jakich znajdowali się Niemcy w tamtym okresie mogły ich skłaniać do nieracjonalnych wyborów i nieracjonalnego myślenia.
@Need: kuzwa, jak się człowiek tak czasami zastanowi to może dojść do wniosków takich jak op. Ale do cholery jasnej, to nie jest wina głupiego społeczeństwa, bo myśle ze społeczeństwo polskie pod względem głupoty jest na podobnym poziomie jak inne. Wg mnie wszystko co dzieje się teraz, cały ten pełzający autorytaryzm to wina tylko i wyłącznie poprzedniej władzy, tj. PO+PSL. I żeby mnie ktoś nie posadził o symetryzm, to symetrysci to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Need: historia to wiedza, czego można uniknąć żeby znowu nie było jak kiedyś. Ale Polacy, co pokazuje historia, nie są w ogóle zainteresowani wyciąganiem wniosków. Ten naród po prostu jest durny, nie znam historii II RP na tyle dobrze, żeby dywagować, czy kiedyś był mądrzejszy, ale obecnie jest po prostu durny i krótkowzroczny. Byle mnie było dobrze, resztę #!$%@?ć. Jeszcze żeby ten Kaczyński to był dobry polityk, a to jest jakiś
brak obiecanego uwolnienia wielu zawodów


@rozbojnikalibaba: To jest oczywista bzdura. PO jakao jedyna zrobiłą dwie duże deregulacje w tym takie dotyczące zawodów (np. pośrednicy nieruchomości).

A taksówkarze zostali bo protestowali. Twoje wnioski opierają się o brak wiedzy.
A my się dziwimy jak się naród niemiecki dał omamić Hitlerowi


@Need: omamic to kaczor omamil polaczkow, ze cos znacza, ze nie bedzie nepotyzmu, zlodziejstwa, ze wstaniemy z kolan. xDD

hitler mowil wprost, ze niemcy sa wielkim narodem i zdolaja osiagnac wielkie rzeczy na wielu polach, takze militarnym

i co, pomylil sie? podbili cala europe, a gdyby nie lebiody z wloch i pomoc dla nich w grecji, podbiliby na luzie moskwe.