Wpis z mikrobloga

#tvpis #neuropa #4konserwy #bekazpisu pseudo #wybory

Naprawdę w ciągu swojego życia nie myślałem, że przyjdzie mi żyć w państwie autorytarnym z taką nachalną propagandą.

A my się dziwimy jak się naród niemiecki dał omamić Hitlerowi, tak samo jak naród polski dał się omamić Karakanowi.
  • 62
  • Odpowiedz
  • 842
@Need Hitler w pewien sposób wyciągnął Niemców z biedy i wstydu po I Wojnie. U nas głupie społeczeństwo samo się wpuściło w to gówno. Wińmy samych siebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
@Need: ja dziesięć lat temu myślałem, że Rosjanie są jacyś dziwni łykając propagandę. Sądziłem, że w Polsce by to nie przeszło. Ależ byłem naiwnym łosiem...
  • Odpowiedz
@Need a najlepsze jest to, że argumentem za tym, że każdy niemiec jest zły do szpiku kości, jest to że mniejszość wybrała hitlera. Ten sam człowiek uważa się za patriotę, bo głosował na pis, i myśli że jest lepszy, nie widząc podobnej propagandy i mechanizmów jej działania. Ludzie są tępi.
  • Odpowiedz
@Need: Ludzie, którzy pamiętają stan wojenny i ciężkie czasy PRL zapomnieli już, jak było źle. Zachowują się jak bita żona, która ucieka od złego męża, a później wraca, bo przecież nie był taki najgorszy
  • Odpowiedz
@Need Naród Niemiecki pokochał Hitlera jeszcze zanim ten zdążył się dorwać do jakiejkolwiek władzy, być kimś znaczącym. Mein Kampf w roku jego pierwszego wydania zbesztano z każdej strony, z pierwszego wydrukowanego dość sporego nakładu sprzedał się tak mały procent, że wydawnictwo mocno odczuło skutki tej #!$%@? inwestycji (wszystko rzucam z pamięci, mogłem coś pokręcić). Książka stała się hitem krótko przed jego dojściem do władzy, kiedy sytuacja w kraju wyglądała jak wygląda teraz
  • Odpowiedz
A my się dziwimy jak się naród niemiecki dał omamić Hitlerowi, tak samo jak naród polski dał się omamić Karakanowi.


@Need: Tyle że Hitler postawił gospodarkę na nogi, a Niemcy po latach hańby i biedy uczynił potęgą. Kaczyński? - no właśnie...

  • Odpowiedz
Naprawdę w ciągu swojego życia nie myślałem, że przyjdzie mi żyć w państwie autorytarnym z taką nachalną propagandą.


@Need: rozpocznij procedure zrzeczenia sie obywatelstwa i po problemie
  • Odpowiedz
Jeszcze rozumiałbym gdyby był to ktoś z jakimś czarem, ogładą, gdyby znał języki ( Orban) ale nie u nas karakan zarządzający stadem eunuchów zamknięty w willi na Żoliborzu.
  • Odpowiedz
@Need: Mi ciągle ludzie 40lat plus mówią co to komuna, kiedy wyjaśniam że obecnie jest gorzej, tylko nie pałują jestem hejtowany. Mam 27l. Czyli gdzieś 97 pamiętam powódź, dobudowę domu, przez rodzinę, brak jakiś mega zabawek czy ciuchów. I biedę przez żyranta mojego ojca, przez co nas pewien #!$%@? #!$%@?ł na kilka lat, że czułem, że w końcu Polska wraca, mając te ok 18l (czyli palikot na premiera/prezydenta) / nie ważne!
  • Odpowiedz
@Need: To nie tak. Hitler przekonał Niemców, że są nadrasą, Karakan sprawił że buraczana część społeczeństwa zamiast pracować nad sobą stała się dumna z tego, że są burakami.
  • Odpowiedz
  • 4
@spinel #!$%@? mnie już gadanie wińmy samych siebie. Ja siebie za nic nie bede winił nie głosowałem za ta partią a partia nie ma nawet większości popracia. Nawet słowo partia pozostawia mi jak i innym ze partia musi byc jedyna i słuszna jedna z 4.ludzie inteligentni będą mieli poczucie winy za naród patusów i półgłówków a wyżej wymienieni i tak nie zrozumieją. Powtarzam ja za nic siebie nie winie, nie mam zamiaru
  • Odpowiedz