Wpis z mikrobloga

Oto jak się maja te ceny OFERTOWE mieszkań do realiów. Deweloperzy po cichu obniżają ceny, tymczasem w mediach pojawiają się informacje o stabilności a nawet wzrostach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zabieg ma za zadanie utrzymać wysokie ceny na rynku wtórnym w jak najdłuższym czasie, podczas gdy deweloperzy mogą sprzedawać dalej po niższych o 15% cenach.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #ekonomia #polska #gospodarka #finanse #mieszkania
mookie - Oto jak się maja te ceny OFERTOWE mieszkań do realiów. Deweloperzy po cichu ...

źródło: comment_1587712052OaXfotASDwAssea7KzliFm.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To że jeden deweloper w Krakowie zaoferował rabat na najsłabsze lokale, które zostały w inwestycji, nie oznacza, że pozostali zrobią podobnie. W Warszawie na jednej inwestycji, którą obserwuję ceny podnieśli średnio o 200 zł/m2
  • Odpowiedz
@4recki: myślę że Ci, którzy potrzebują gdzieś zamieszać od ręki. Mieszkanie w stanie deweloperskim to przynajmniej 1000 zł dodatkowych wydatków od m2 do stanu "do zamieszkania" i kilka miesięcy na wykończenie mieszkania.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: u mnie jest dokładnie na odwrót... 3 lata temu kupiłem mieszkanie i... To była najgorsza decyzja w moim życiu... Przy wynajmie wprowadzasz się i masz spokój... A na własny pier...nie się z pl6tkami, budowlańcami, meblqrzami... Dla ciebie to mieszkanie wg upodobań a dla mnie to strata czasu, pieniędzy i nerwów... W dodatku jeets uwiązany w jednym miejscu a przy zmianie pracy nie jesteś elastyczny...
  • Odpowiedz
@dixieman: widocznie nie jest to dla Ciebie. Ja nie chcialem przepalac pieniedzy na wynajem. Przez 3 lata wynajmu wydałem ponad 40k, Nie mam z tego nic. Co do elastyczności - A jaki w tym problem? Zamykam mieszkanie i wyjeżdzam. Place czynsz i rate, ale dla mnie to na ten moment to 1k pln (nadplacam kredyt).
  • Odpowiedz
Zebys ty chociaz mial od nich oferte sprzed 2-3 miesiecy do porownania. Co to niby ma pokazywac? Ceny "promocyjne" jak na taka inwestycje z klitkami pod wynajem na zadupiu to takie srednio promocyjne. To pokazuje tylko, ze marketing murapolu wie co to efekt kontrastu.
  • Odpowiedz
@mookie: 33m2 za 330k... i tak ich p------o. Sorry, ale byłam w kilku nowowybudowanych mieszkaniach - fuszerka niesamowita (akcje w stylu, słyszysz wodospad za każdym razem jak sąsiad wodę spuszczał, albo wiało z gniazdek xDDD). W życiu nie dam tyle kasy za takie coś. A Pachońskiego to dosyć patolska okolica - deweloperzy są oderwani od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@bojownik69: ale kamienice mają z-----ą elektrykę, brak odpowiedniego ogrzewania plus niepewny los - te niektóre mają już po 100 lat, w pewnym momencie się po prostu zawalą - chyba, że się je odrestauruje, a to koszty idące w miliony - mało kto to robi jak sobie spojrzysz na polskie miasta.
  • Odpowiedz
  • 3
@mookie jeśli to Ty zastanawiasz się nad zakupem i jesteś adresatem maila to ochłoń :) . Lokalizacja mega ujowa, o tramwaju to się tam mówi kilkanaście lat - zawsze miał być "już, już". Osiedle ujowe wrzucone między stare biurowce i tory. Teren skażony chemicznie - tak, zbiorniki ze stacji paliw nie "trzymały zbyt dobrze", a teren wcześniej miało wojsko. Polecam zobaczyć te bloki co murapol postawił bliżej torów - (tam to
  • Odpowiedz
@nvi: dokładnie, ja od siebie dodam, że to z moich obserwacji najbardziej patologiczna dzielnica Krakowa - nierzadko budziły mnie jakieś typy z więzienia o 2 w nocy swoimi małpimi krzykami. Już na Hucie było bezpieczniej.
  • Odpowiedz
@4recki: Echhh, gdzie wspaniałe te czasy, gdy na Przymorzu albo na Chylonii obcy zwyczajnie bali się nawet przyjeżdżać a co dopiero mieszkać...
Na szczęście ten kryzys powinien wszystko poukładać po staremu
Mistrz_Motyl - @4recki: Echhh, gdzie wspaniałe te czasy, gdy na Przymorzu albo na Chy...
  • Odpowiedz
@Bellie: Potwierdzam. Mieszkałem pare lat temu na Pachonskiego w starych blokach. Pod Żabką zawsze kręciło sie pełno meneli a w nocy czesto były jakies dziwne dresiarskie akcje. Okolica tamtych bloków to kompletna porażka. Jeszcze z d--y nazwa „Parki Krakowa” gdzie do najbliższego parku jest kawałek.
  • Odpowiedz
  • 0
Zebys ty chociaz mial od nich oferte sprzed 2-3 miesiecy do porownania. Co to niby ma pokazywac? Ceny "promocyjne" jak na taka inwestycje z klitkami pod wynajem na zadupiu to takie srednio promocyjne. To pokazuje tylko, ze marketing murapolu wie co to efekt kontrastu.


ofertowe mieli w okolicach dziesiątki :)
  • Odpowiedz