Wpis z mikrobloga

Dalej nie mogę rozchodzić tej żenady po przeczytaniu wpisu ze screena.

Pokolenie 60-80 to pokolenie bez długów, z własnymi mieszkaniami w centrach największych miast, zazwyczaj z kilkorgiem dzieci i często sporymi oszczędnościami. Nie mówiąc o tym, że przeszli drogę od #!$%@? skórek ziemniaków po wojnie, przez wyniszczający komunizm, po dzisiejsze rozwinięte państwo jeszcze 5 lat temu aspirujące do pełnoprawnego Zachodu.

Ale nie, to jest stracone i #!$%@? warte pokolenie. To powiedział przedstawiciel pokolenia, dla którego często nieosiągalnym szczytem marzeń jest uzbieranie wkładu własnego żeby móc się zadłużyć do końca życia na małą klitkę z karton-gipsu, która nawet nie będzie jego własnością. Pokolenia, dla którego jednymi z najważniejszych wartości są wypięte dupska na instagramie i durne miny na miniaturach YT. Pokolenia tak biednego i nudnego, że nie ma pieniędzy, ani aspiracji na hobby inne niż smartfon i netflix. I nie potrafiącego utrzymać gówniaka gdyby nie 500 zł jałmużny od państwa.

No ja #!$%@?ę xD.
Możemy #!$%@? buty czyścić tym, którzy wprowadzali ten kraj do NATO, do UE czy generalnie do grona krajów rozwiniętych.

#bekazpodludzi #gorzkiezale #oswiadczenie #koronawirus
źródło: comment_1587473849tUfE59zko0GZ6DyZmjoMeh.jpg
  • 194
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: ubawiłes mnie po pachy...... Normalnie chyba poprosze cię o sugestię tego wspaniałego banku, który pozwoli ci ubezpieczyć dom z hipoteką o wartości 500 tys ubezpieczyć na 10 tys... Ucz mnie....
@raffi74:

Ale wtf typie, co ty w ogóle #!$%@?? Co rok sam wykupuję ubezpieczenie, co rok wybieram sobie firmę sam i nie mam z tym najmniejszych problemów, nie muszę o żadną zgodę banku pytać, co za absurd w ogóle.
@PiccoloGrande: Zawsze gniję jak na Januszowych rozmowach w rodzinie wyskakuje ciotka klotka czy wujek Janusz i wyjeżdża z tematem

"Ja w twoim wieku już miałam WŁASNE mieszkanie. Co z Tobą nie tak?" albo "Ja sobie umiałem ""zogranizować"".


Czujecie to? WŁASNE !!! #!$%@?, no nie idzie gadać. Ja pierd... tylko #!$%@? lać po ryju bo zdziadzienie umysłu skutecznie immunizuje na wszelakie logiczne argumenty. Ona #!$%@? kupiła, z pierd... pensji na
@PiccoloGrande: #!$%@? czytając screen cały czas myslalem ze ktoś se jaja robi, potem przeczytalem twoj wpis i jakes komentarza i ja #!$%@?... Jak mozna tych ludzi o cokolwiek obwiniać. Oni sie swoją młodość spędzili w komunie
@Krupier ten @raffi74 to też podium dzisiaj. @raffi74 rozumiem że mieszkanie WŁASNOŚCIOWE bez HIPOTEKI też ubezpieczysz na 10k? xd chata spalona, a potem płacz u jaworowicz że kazali podpisać i ja nie wiedział że tylko 10k dostanę a nie 500k odszkodowania XD
Ja dostałem aneks do hipoteki w związku z covid i od dzisiaj muszę pytać bank o zgodę czy mogę ściany przemalować na konkretny kolor. Bo po 3 niespłaconych ratach będą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: nie da się ukryć że "szczyt marzeń to uzbieranie wkładu własnego na klitkę" jest właśnie spowodowane pokoleniem o którym mowa.
Zamiast kształcić niewykształconych i najbiedniejszych, to się z nich szydzi.


@patrolez: A masz pomysł jak to można było skutecznie zrobić przynajmniej w kluczowych dla cywilizowanego obywatela dziedzinach (podstawowa ekonomia + logiczne myślenie i podstawy wiedzy o społeczeństwie typu cel i sposób funkcjonowania liberalnej demokracji)?
I - co zapewne trudniejsze - jeśli słabo wyszło uczenie młodzieży, która uczyła się wyłącznie w 3RP, to jak u licha kształcić starszych, przesiąkniętych komuną?

I czemu
@Cierniostwor: @Aparatka123: @CZARNYCZAREK: @geuze: @patrolez: @AntyDojcz: @xaliemorph: @marv0oo: @sredni_szu: oczywiście że za komuny było łatwiej niż dzisiaj ogarnąć swoje mieszkanie czy tam dom na wsi/ mieście
a pokolenie urodzonych po 90 ma zwyczajnie przej$nane, już nie wspominając o 00
Ta dyskusja budzi we mnie 2 przemyślenia
Pierwsze jest takie że w sumie to ostatnio takie dyskusje o doomerach boomerach ( nie lubie tych
@PiccoloGrande:
Że co proszę, #!$%@?? Przecież to właśnie to wspaniałe "pokolenie 60-80" w dużej mierze odpowiada za ten stan, że byle klitka w bloku kosztuje #!$%@? pół miliona! xD
Te ich mieszkania własnościowe to bardzo często wykupywane za grosze mieszkania komunalne. A ich względny dobrobyt na emeryturze bierze się z drenowania portfeli młodych i pracujących, a także z kredytów zaciąganych przez państwo... które to młodzi będą musieli spłacać. Na dodatek głosy
@krol_bolu:

to pokolenie wysysa młodych do takiego stopnia, że bez złodziejskiego kredytu nawet nie masz co liczyć na mieszkanie. Większość z nich popierała PRL i dorobiła sie na nim swoich oszczędności i mieszkań spółdzielczych za grosze. To jest to samo pokolenie które popiera pis i tak samo jak to wszystko jebnie to każdy będzie nagle ich wielkim przeciwnikiem jak w 89'.

Jak to pokolenie zbudowało te mieszkania. Dużo bardziej logicznym wnioskiem
@numer_rachunku_karty:

jak uczyłeś się na mechanika albo piekarza to w jednym zakładzie piekarzem/mechanikieml/elektrykiem itp. byłeś 20-25-30 lat, jakieś wysługi, premie, kolonie. Ja częściej pracę zmieniałem od początku kariery niż moi ojciec (mama pracowała w drobnym handlu to tu roszady były co kilka lat). Dziś musisz orientować się we wszystkim wokół, bo inaczej zostaniesz wyprowadzony w pole. Musisz wiedzieć zdecydowanie dużo więcej o otaczającym Cię świecie i sieci zależność społecznych jak i
@PiccoloGrande idiotów znajdziesz w każdym pokoleniu pod każdą szerokością geograficzną. Moi rodzice są z tego pokolenia i wiem na pewno że ich autor tego tekstu nie reprezentuje. Pomimo faktu, że nie są krezusami czuję się o wiele spokojniej wiedząc, że w razie W pomogą mi przetrwać kryzys, co zresztą sami zaoferowali. Wiem, że nie wszyscy mają tyle szczęścia i dzięki bogom jeszcze nie muszę o pomoc prosić.
Co do komentarza dotyczącego załączonego
@Krupier: Masz rację, dlatego w ramach eksperymentu proponuję ci następujący test swojej świętej własności.
Krok 1. Kupujesz mieszkanie na kredyt za 500 tys. pod hipotekę.
Krok 2. Sprzedajesz komuś z rodziny to samo mieszkanie za 10 tys zł.
Krok 3. Full profit - masz mieszkanie (a dokładniej ktoś w rodzinie), bank zostaje z niczym bo przecież nie może zabronić ci dysponować swoim własnym majątkiem i sprzedac go komu chcesz i za
@raffi74 coooooooo XD po pierwsze to umów należy dotrzymywać, nikt pod pistoletem nikogo nie zmusza do brania hipotecznego i warunki spłaty są jawne XD właścicielem mieszkania jesteś już podczas podpisania umowy u notariusza, przed uruchomieniem kredytu XD może inaczej, abyś zrozumiał. mama pożyczyła Ci 5 zł na kupno chipsów, kupiłeś ale sprzedałeś cziperki koledze z ławki za 2 zł. MAMO CO SIĘ CZEPIASZ, JAKIE PINIENDZE MAM ODDAĆ, CO TY CHCESZ ODE MNIE
To powiedział przedstawiciel pokolenia, dla którego często nieosiągalnym szczytem marzeń jest uzbieranie wkładu własnego żeby móc się zadłużyć do końca życia na małą klitkę z karton-gipsu, która nawet nie będzie jego własnością.


@PiccoloGrande: A to jest wina młodego pokolenia, że żyją w takich realiach ? XD Rodzice im taką rzeczywistość zgotowali i to rodzice ich tak zajebiście wychowali z telefonami w kołysce.
@Formbi: Nie, to jest pokazanie, że mówienie "hurr durr gówniarzom sie nie chce uczyc i nic robić, co to za problem kredyt spłacić" jest totalnie bez sensu, bo dzisiaj otoczenie jest bardziej dynamiczne niż w PRL. Co można wiedzieć o szukaniu i zmianie pracy jak się pracę miało jedną, ewentualnie dwie przez całe życie podczas gdy pokolenie '90 ma już n-tą pracę za sobą?
@PiccoloGrande: no tak zaj....e pokolenie, że Polska w 89 była niemalże bankrutem, z niedoinwestowanym przemysłem, i gierkowymi kredytami do spłacenia. Mniej lub bardziej udanie budujemy dobrobyt, niestety zamiast podążać drogą rozwoju zaczęliśmy iść w stronę rozdawnictwa.
@zirytowana_plaszczka: rozwiniesz temat? A może spróbujesz zrobić co zechcesz ze swoją obciążoną hipoteką własnością nie dając bankowi żadnego innego zabezpieczenia lub spłacając całości zadłużenia?

Mamy chyba odmienne rozumienie pojęcia własność.
Kończe tu dyskusję, gdyż nikt tu nikogo do nieczego nie przekona, a tylko podnosimy sobie ciśnienie.
Miłego dnia
@sredni_szu: Nie chcą?


@lastro: To głosy starszych osób wybrały PiS - neokomunę pod względem podejścia do praworządności i socjalu (w dodatku w najgorszym możliwym wydaniu - prymitywnego rozdawania gotówki zamiast poprawy usług publicznych). Jeśli ktoś głośno krzyczy, że nie jest komunistą ale wprowadza jawny socjalizm i niszczy praworządność, to czy nie jest komunistycznym hipokrytą?
To głosy starszych osób wybrały PiS - neokomunę pod względem podejścia do praworządności i socjalu (w dodatku w najgorszym możliwym wydaniu - prymitywnego rozdawania gotówki zamiast poprawy usług publicznych). Jeśli ktoś głośno krzyczy, że nie jest komunistą ale wprowadza jawny socjalizm i niszczy praworządność, to czy nie jest komunistycznym hipokrytą?


@sredni_szu: Nie. ocjalizm swoją drogą. Za komunt nikt zadnego 500+ nie dostawał. Zresztą nie ma jakiejś dobrej opizycji. Przecież PO rządziło
Za komunt nikt zadnego 500+ nie dostawał.


@lastro: Bo "500+" miało inną formę - bezsensownej ekonomicznie pracy w nierentownych zakładach.

Zresztą nie ma jakiejś dobrej opizycji


@lastro: No nie ma. Ale jest mniej zła niż PiS.

Przecież PO rządziło 8 lat. I kazdy oprocz oglądających tvn i wyborczą wie, że w tym czasie mimo, ze nie było rozdawnictwa, to niczego z ego nie było. To oni podwyższyli vat do 23%,
@PiccoloGrande:

Wypracowali sobie taki model gospodarki.


Który zbankrutował i za który do dziś musimy płacić. I tu nawet nie chodzi o PRLowskie długi, ale konieczność dofinansowania ZUSu kwotą kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie.