Wpis z mikrobloga

Dalej nie mogę rozchodzić tej żenady po przeczytaniu wpisu ze screena.

Pokolenie 60-80 to pokolenie bez długów, z własnymi mieszkaniami w centrach największych miast, zazwyczaj z kilkorgiem dzieci i często sporymi oszczędnościami. Nie mówiąc o tym, że przeszli drogę od #!$%@? skórek ziemniaków po wojnie, przez wyniszczający komunizm, po dzisiejsze rozwinięte państwo jeszcze 5 lat temu aspirujące do pełnoprawnego Zachodu.

Ale nie, to jest stracone i #!$%@? warte pokolenie. To powiedział przedstawiciel pokolenia, dla którego często nieosiągalnym szczytem marzeń jest uzbieranie wkładu własnego żeby móc się zadłużyć do końca życia na małą klitkę z karton-gipsu, która nawet nie będzie jego własnością. Pokolenia, dla którego jednymi z najważniejszych wartości są wypięte dupska na instagramie i durne miny na miniaturach YT. Pokolenia tak biednego i nudnego, że nie ma pieniędzy, ani aspiracji na hobby inne niż smartfon i netflix. I nie potrafiącego utrzymać gówniaka gdyby nie 500 zł jałmużny od państwa.

No ja #!$%@?ę xD.
Możemy #!$%@? buty czyścić tym, którzy wprowadzali ten kraj do NATO, do UE czy generalnie do grona krajów rozwiniętych.

#bekazpodludzi #gorzkiezale #oswiadczenie #koronawirus
Pobierz PiccoloGrande - Dalej nie mogę rozchodzić tej żenady po przeczytaniu wpisu ze screena...
źródło: comment_1587473849tUfE59zko0GZ6DyZmjoMeh.jpg
  • 194
@PiccoloGrande: ja #!$%@?, co za idiotyczne daleko posunięte generalizacje xDDD

1) większość mieszkania w miastach otrzymała na własność na koniec za złotówkę przysłowiową. Domy na wsi budowało się z tego co wpadło w ręce. Dzisiaj projekty, budowy, zezwolenia, kierownicy budów itd. Moi rodzice żadnych kredytów w zasadzie nie mieli poza pożyczkami 0% z zakładów pracy. Albo jakieś preferencyjne kredyty. Dzisiaj musisz się założyć, że przez 30 lat noga Ci się nie
Pokolenie 60-80 to pokolenie bez długów, z własnymi mieszkaniami w centrach największych miast, zazwyczaj z kilkorgiem dzieci i często sporymi oszczędnościami. Nie mówiąc o tym, że przeszli drogę od #!$%@? skórek ziemniaków po wojnie,


@PiccoloGrande: Ludzie w miastach dostawali mieszkania z przydziału. Ludzie na wsi budowali domy, bo większość kradł.. przepraszam, "ZAŁATWIAŁA" materiały. Zakłady pracy przyjmowały ludzi, którzy de facto nie byli potrzebni, cała gospodarka działała na zasadzie przerzucania piachu z
My możemy honorowo siedzieć u mamy w pokoju lub dumnie spłacać kredyt


@PiccoloGrande: ej typie, powiedz mi, bank ci nie dał kredytu i musisz to sobie zracjonalizować traktowaniem hipoteki jak jakiegoś powodu do wstydu? Co ja komuś tę kasę #!$%@?łem? Pobiłem i okradłem? Nie. Podjąłem decyzję, że chcę być na swoim, spiąłem dupę, wziąłem kredyt, który teraz sobie na spokojnie spłacam i żyję bez starej, która mi liczy o której przyszedłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@Aparatka123: W dzisiejszych czasach dużo trudniej wybudować jest dom: Ziemia i materiały budowlane znacząco podrożały w stosunku do zarobków. Wyjazd za granicę dawał nieprawdopodobny przelicznik.
W Polsce nie ma już taniej siły roboczej, nie da się już tak jak kiedyś załatwiać wszystkiego, bo to krajowe niczyje.

Mamy pełno regulacji co do budowy domu, technologii, projekt za to wszystko trzeba zapłacić.

Także w dzisiejszych czasach budowa domu to dużo większe wyzwanie niż
@kezioezio: Ale to się nie dodaje.
Jak to "dostawali"? Kto dostawał? Z nieba spadło? No bo skoro cała gospodarka była #!$%@? warta, państwo bankrut no to kto to wybudował i za co? Jak to się stało, że moi dziadkowie w '45 ze smakiem #!$%@? skórki ziemniaka i nie wiedzieli co to jest telefon, a ja dzisiaj mogę sobie na najnowszym smartfonie wybrać czy pojadę elektrycznym samochodem żeby zjeść wykwintne sushi czy