Wpis z mikrobloga

#emigracja #francja #niemcy #uk #norwegia #szwecja #dania #szwajcaria #austria #belgia #holandia
Znudzony komentami ludzi zarabiajacych na Zachodzie pensję zbliżoną do minimalnej albo tez wykonujacych proste fizyczne prace,ktorych nie podejmuja sie zazwyczaj tubylcy (ewentualnie komentami ludzi zarabiajacych troszke wiecej i troszke lepiej, ale wciaz bez kokosow, sam do tych grup należę),
przyszło mi na myśl,aby zrobić wątek, w którym umieścimy mireczków i mirabelki,ktorym się udało osiągnąć na Zachodzie coś wiecej- najlepiej bez pomocy rodziny,ktora juz przebywała na miejscu.
Jest jasne chyba dla wszystkich,ze polscy emigranci wykonują raczej slabiej platne. I właśnie o takich - ludziach i pracach - najczęściej się tutaj czyta. No i ja mam dość ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ktoś coś? Wystarczą nawet nicki, żebym sobie mógł postalkować,co i jak... Ludzie jak manedhel, Strahl etc. - moga być też jakieś (prawdziwe pls...) historie spoza wykopu.
Co musieli zrobic, czy tez zaczynali od gównorobót, co im pomogło (impuls,by coś zmienić?), czy mieli kryzysy,czy żałują czegoś etc.
  • 103
@giocarte Ukończyłem jedną z bardziej przeciętnych Politechnik w Polsce (Automatyka i Robotyka, Białystok). Na studiach brak poszerzania znajomości z branży oraz zaangażowania w projekty/koła naukowe/staże (wtedy bardziej pasjonował mnie sport). Po studiach dopiero w 3 firmie trafiłem na stanowisko, którego zakres pracy wydawał się być interesujący i względnie niszowy (hydraulika siłowa). Złapałem bakcyla i po 1.5 roku ostrej nauki (w pracy jak i w domu) stwierdziłem, że więcej się w tej firmie
@giocarte: Ja sie zastanawiam, moj przyjaciel za to podjął dawno temu decyzje. Ma domek w Szwecji, nowa Toyke z salonu i pracuje w dość prężnie rozwijającej sie firmie technologicznej w tamtejszej „dolinie krzemowej” :-)
@giocarte: Szukasz inspiracji?

W mojej historii nie ma chyba żadnych wskazówek dla innych bo jest dużo przypadku. Skończyłem SGH i byłem w trakcie studiów na wymianie na Uni w Saarbrücken. Po studiach zrobiłem jeszcze polroczne praktyki w Indiach i około dwa lata pracowałem w Polsce. Do wyjazdu skłoniło mnie bardzo toksyczne szefostwo we wszelkich firmach w Polsce, a pobyt w Niemczech na studiach otworzył mi oczy no to że ludzie w
@kleiner_trottel:

inspiracji

Tak, coś w tym stylu. Generalnie założyłem sobie dzisiaj pierwszy raz w życiu konto na fejsbuku, popatrzyłem na grupy typu Polacy w Niemczech i tak mi się smutno zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

raz wpadła w szał bo nie spodobało jej się sformułowanie jakiego użyłem w mailu do kolegi z innego działu na którym była w CC


Zabawne, w zeszlym tygodniu miałem rozmowę dyscyplinującą z