Wpis z mikrobloga

jeżeli w rekrutacjach do liceów/na studia będą się teraz liczyć oceny, a jest to jedna z rozważanych możliwości, to mega współczuję wszystkim uczniom. nawet jeżeli będzie to średnia z dwóch lat (a nawet i z 8) to i tak słabo - nie zmienia się zasad gry w trakcie gry. jakby ktoś na początku szkoły mi powiedział, że oceny będą się liczyć, to może bym się nad nimi zastanowiła. wiadomo, że każdy "zdolny, ale leniwy" nie przywiązuje do nich wagi, a potem cyk matura na 100%.
#szkola #matura #egzaminosmoklasisty #rekrutacja #studia #liceum #covid19 #edukacja
  • 92
owę upaść żeby tak zrobić, a teraz to staje się prawdą X


@windamirinda: Nie może tak być, ponieważ są ludzie, którzy ukończyli średnią za granicą i mają całkiem inne przedmioty na świadectwach a podchodzą do matury.
@windamirinda: Mam nadzieję, że im tego nie zrobią. Ja w szkole miałem średnią oscylującą w okolicach 2.0 (a licząc półrocza to nawet niżej), bo po pierwsze chodziłem do wymagającego liceum a po drugie byłem pyskatym gnojem który cały czas się kłócił z nauczycielami. Na maturze miałem 80%+ z każdego przedmiotu.
@windamirinda dlatego chciałem iść do przeciętnego ogólniaka a nie do mordowni, która bije rekordy w rankingach. Do matury uczyłem się po swojemu a nie zakuwalem jakiś szajs dla durnej nauczycielki.

Sam pamiętam znajomych z elitarnych liceum, którzy nie dostali się na studia na które ja się dostałem bo nauczycielka zabroniła im pisać maturę bo pewnie obniża średnia xD
@windamirinda dajcie spokój, przecież jedyne realne "wojny" żeby się dostać na studia to są na kierunki medyczne albo na prawo czy na informatykę. Cała reszta dostaje się od ręki, składasz papier i jesteś przyjęty.
A na tych "elitarnych" kierunkach gap year i powtarzanie matury 18 razy to jest normalka, więc nic strasznego się nie dzieje xD
@windamirinda: To jest tak zabawne, że brak mi słów. Pamiętam jak ludzie ze studiów, którzy później odpadali na drugim/trzecim semestrze, opowiadali mi o swoich średnich z małomiasteczkowych liceów. Ludzie potrafili mieć średnie rzędu 5.4, szóstki z matmy, a nie radzić sobie na pierwszych kolokwiach z tejże matmy. Jeśli tak będzie to właśnie fala tego typu idiotów zaleje uczelnie wyższe, z których fakt faktem szybko odpadnie.
Za 2 lata ciekawie będą wyglądały
raczej niemozliwe jest takie rozwiazanie. Kazdy wie, że oceny to se mozna z d**y wyciagnac i wszystko zalezy od nauczyciela. Jeden bedzie rozdawał 5 na koniec bez wysilku, a u drugiego na 3 ciezko bedzie wyciagnac.

@windamirinda:
No to jeżeli się to sprawdzi to współczuje niektórym, osobiście miałem dużo nieprzyjemności w liceum a to tylko dlatego ze przepisałem się tam z technikum i zdaniem niektórych nauczycieli nie wpisywałem się w ich ramy xd baba od Ang gnoiła, oceny miałem na równi z osobami które jedyne co robiły to były, niemiecki - spisywałem nawet słowo w słowo testy czy inne dziadostwo od kolegi, ona dostawał 3/4 ja miałem poprawki xd