Wpis z mikrobloga

jeżeli w rekrutacjach do liceów/na studia będą się teraz liczyć oceny, a jest to jedna z rozważanych możliwości, to mega współczuję wszystkim uczniom. nawet jeżeli będzie to średnia z dwóch lat (a nawet i z 8) to i tak słabo - nie zmienia się zasad gry w trakcie gry. jakby ktoś na początku szkoły mi powiedział, że oceny będą się liczyć, to może bym się nad nimi zastanowiła. wiadomo, że każdy "zdolny, ale leniwy" nie przywiązuje do nich wagi, a potem cyk matura na 100%.
#szkola #matura #egzaminosmoklasisty #rekrutacja #studia #liceum #covid19 #edukacja
  • 92
  • Odpowiedz
@ewridejhardtrajning: no ale właśnie o tym mówimy, że oceny często są niższe w lepszych lo niż gorszych, bo nauczyciele bardziej cisną. Sama chodziłam do niby prestiżowego LO i tam średnia 4 to było mega wysoko i naprawdę trzeba sobie było wypruwać flaki, oczywiście większość zdała matury na 90-100% z palcem w d..... A moje koleżanki z innego lo mimo, że miały średnią prawie 5 to matury nie zdały i musiały
  • Odpowiedz
@windamirinda: pomijam fakt, że w większych miastach wysoko rankingowe szkoły mają próg ocen podwyższony.
Np. koleżanka z pierwszej 10 najlepszy szkół dwójkę miała od 60%
Ja miałam od 50%, a później zmieniłam szkołę na taką, gdzie się okazało, że próg to 40%.

( _) nie śledzę tematu liceów i rekrutacji, bo to jest już za mną, ale chciałabym słyszeć, że to bait
  • Odpowiedz
@windamirinda: nie moze tak byc jak piszesz bo pamietaj ze licea, przynajmniej w duzych miastach, walcza o rankingi wiec co do ocen yo wszyscy w tym roku skoncza z ocenami 6,0 zeby tylko sie na studia dostali. Sadze ze uniwersytetu beda musialy zrobic swoje testy w pozniejszym czasie
  • Odpowiedz
@windamirinda: ale miałbym lipe XD z matematyki ledwo 2 wyciągnąłem (nie lubił mnie typ a byłem na matfizie XD) ale matme rozszerzona rozwaliłem na 59%, angielski podstawy na 90%. Ostatnio jak świadectwo z liceum oglądałem to miałem 2 od góry do dołu, nie licząc 3 z religii (za kłótnie z księdzem), 4 z infy (brak prac domowych XD) i 4 z WFu (braki stroju). Na studia nikt nie patrzył na
  • Odpowiedz
@windamirinda: też współczuję, bo na egzaminach zawsze miałem lepszą punktację niż z ocen od gównonauczycielek faworyzujących swoich pupilków. Egzaminy to zawsze była fajna weryfikacja inteligencji przede wszystkim i w mniejszym stopniu wiedzy, a odrzucała bezmyślnie zakuwających. Były przypadki, że dziewczyny - prymuski co same 5 miały miały gorszą punktację niż ja, luźny ziomek poza kontrolo z tylnych ławek.

Także dzieciakom współczuję jak nie wiem.
  • Odpowiedz
@windamirinda: Teoretycznie oceny mają większą wartość statystyczną, bo są wyciągane z długiego okresu. Stałą jest jednak ta sama szkoła i ci sami nauczyciele, co faktycznie jest czasami nie do przeskoczenia.
Egzamin maturalny jest tym niezbyt obciążony, ale też jest bardziej podatny na anomalie.
  • Odpowiedz
tak tak matura na 100% bez nauki w ciągu szkoły xD


@Shatter: no oczywiście, że tak. Cała masa ludzi ma takie osiągnięcia. Na mature rozszerzoną wystarczy przysiąść miesiąc wcześniej.
  • Odpowiedz
@Qbol69 a kiedy się liczyły? Żeby dostać się do szkoły średniej i na studia w wakacje pisałem egzamin wstępny. Dopiero największa ilość punktów się dostawała. Przy remisie pod uwagę brana była matura bądź oceny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Osobiście przez 3 lata studiów kładłem lachę na polski, będąc na rozszerzeniu mat-geo-ang bo wiedziałem że 4 z polskiego jest mi potrzebna jak ku**ie majtki.
Przez 2 półrocza miałem zagrożenia, 3 klasę skończyłem z mocno naciaganą 3, gdy ponad połowa "prymusów" ulubieńców prowadzącej miała 5,
I #!$%@? maturę z podstawowego polskiego zdałem na 82% z 3 najlepszym wynikiem w 34 osobowej klasie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@windamirinda: pamiętam do dziś jak odbierałem egzamin gimnazjalny, mój wychowawca - polonista - z #!$%@? aż tików dostał "noo Anon NAD PODZIW dobrze" - i 43/50 z części humanistycznej, która była u mnie tą gorszą.

Jedną z jego ulubieńszych zabaw było sprawdzanie mojego zeszytu i stawianie płotków w dzienniku typu
  • Odpowiedz
@MlodyDziadzioSpamer: @BlackFoo: @buhubuhu: @Zevs: @numer_rachunku_karty:

Jako bonusik powiem, ze całe liceum nie dostałem z rozprawki więcej niż 2.
1 dzień przed matura z polskiego zakupiłem sobie książkę o tym jak należy pisac rozprawkę, wypisałem sobie najważniejsze rady, uwagi, za co można dostać więcej punktów, co musi się znalesc aby dostać punkty - poprostu uczyłem się jak napisać rozprawkę pod klucz sprawdzający. Zapamiętałem
  • Odpowiedz
@MP0WER: no to podzielę się moim chytrym planem na zdanie matury ustnej z polskiego. Matura w 2009, nie wiem czy nadal to tak działa.
Po pierwsze, nauczycielka kazała oddać bibliografię prezentacji. Niby żeby ją ocenić. Straszyła że nieoddanie bibliografii skutkuje niedopuszczeniem do matury. Sprawdziłem przepisy, nic takiego nie było. Wiedziałem że jak oddam to dam im podkładkę do przygotowania cwanych pytań, więc dostałem chyba z 5 pał za nie oddanie
  • Odpowiedz
nie zmienia się zasad gry w trakcie gry


@windamirinda: To jest sytuacja nadzwyczajna, czytałam, że we Francji też nie będzie matur. Aczkolwiek oczywiście współczuję uczniom, bo najbliższa przyszłość to dla nie jedna wielka niewiadoma. W kwietniu powinni siedzieć i robić ostatnie powtórki, czytać streszczenia lektur (ja tak przynajmniej robiłam hehe), a tu nic nie wiadomo. Z resztą tak samo im współczułam rok temu, podczas wydłużającego się strajku nauczycieli.
  • Odpowiedz