Wpis z mikrobloga

jeżeli w rekrutacjach do liceów/na studia będą się teraz liczyć oceny, a jest to jedna z rozważanych możliwości, to mega współczuję wszystkim uczniom. nawet jeżeli będzie to średnia z dwóch lat (a nawet i z 8) to i tak słabo - nie zmienia się zasad gry w trakcie gry. jakby ktoś na początku szkoły mi powiedział, że oceny będą się liczyć, to może bym się nad nimi zastanowiła. wiadomo, że każdy "zdolny, ale leniwy" nie przywiązuje do nich wagi, a potem cyk matura na 100%.
#szkola #matura #egzaminosmoklasisty #rekrutacja #studia #liceum #covid19 #edukacja
  • 92
  • Odpowiedz
@buhubuhu: no u mnie już nie było prezentacji, ale wystalkowałam egzaminatorów z ustnej na fb i odwołałam się do piosenki ulubionego zespołu typa i do ulubionego filmu typiarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@windamirinda: Średnią ważoną w liceum akurat miałem, co nie zmienia faktu, ze wydaje mi się, że teraz w szkołach jest trudniej - chyba macie więcej zajęć itd. Mi najlepiej szło w liceum, to były lata 2003-2006, oceny były dobre, matura zdana bardzo dobrze, studia ogarnięte za 1. razem a jakoś się wybitnie nie przepracowywałem.

Chyba nie chciałbym iść do szkoły w obecnych czasach, to bardziej korpo przypomina.
  • Odpowiedz
@windamirinda: To jakiś debil ze szkoły w Piździchowie gdzie dyrektorka to siostrzenica babci brata wójta i uczy historii a wszyscy mieszkańcy są ze sobą spokrewnieni, ze średnią 5.6 bo żeby dostać 6 trzeba było jeszcze znać dzielenie do 1000 dostanie się na najlepszy kierunek na UJ, a typ z Batorego z 4.5 juz nie xDDD

To będą ciekawe czasy.
  • Odpowiedz
jeżeli w rekrutacjach do liceów/na studia będą się teraz liczyć oceny, a jest to jedna z rozważanych możliwości, to mega współczuję wszystkim uczniom


@windamirinda: powinny wrócić egzaminy wstępne na studia i tyle (do liceów też by się przydało, zwłaszcza tych elitarnych).
  • Odpowiedz
Egzaminy wstępne i zamykam temat #!$%@? o maturach ( ͡° ͜ʖ ͡°). A najlepiej uznać ten rok szkolny za nieistniejący i od września wszyscy zaczynają tam gdzie skończyli w poprzednim czerwcu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@windamirinda: ja z matmy w szkole średniej zawsze dwuje miałem u mojej fantastycznej matematyczki a mature napisałem najlepiej w klasie albo w szkole, za to na ustnej chcieli mnie #!$%@?ć bo dali jakieś grube zadanie do rozwiązania na tablicy i kazali opowiadać co robię i na ustnej dwuja. Za to dupolizy miały czwóreczki, piąteczki z matmy a matura się im zesrała i do powtórzenia za rok. I to nie że
  • Odpowiedz