Wpis z mikrobloga

@Pustulka: ale wlasnie powikłania ARDS to zwłóknienie, mały czy nie mały, jest, i sam ten fakt jest nie warty ryzyka, i podejścia "aaa najlepiej sie zarazić i przechorować" - do tego pije, każdy kto tak mówi i twierdzi jest niespełna rozumu

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4991945/

Clinical Evidence of Lung Fibrosis in ARDS

Many patients with ARDS survive the acute phase, but subsequently go on to die, often with evidence of significant pulmonary fibrosis.8
  • Odpowiedz
@ketiow: katar to rzadki objaw koronawirusa, żółta/zielona flegma może wskazywać na nadkażenie bakteryjne, ale wcale nie musi, bo według badań pojawienie się ropnej wydzieliny nie jest równoznaczne z nadkażeniem bakteryjnym, ani nie wskazuje na zapalenie płuc. II faza zapalenia wirusowego charakteryzuje się powstaniem nacieku komórkowego w zmienionych zapalnie tkankach. Gęsta wydzielina śluzowa powstała w wyniku domieszki złuszczonych nabłonków oraz migracji neutrofilów zmienia zabarwienie z białego na żółto-zielonkawe. Z tym, że
  • Odpowiedz
@kryniu: Ładny ten dyplom. Całkiem niski numer, więc jeszcze z tych z szacunem (nie to co jakiś 100 tys coś). Wystaw za rok na WOŚP. PS. złapałeś na bulwarze czy w lesie?
  • Odpowiedz
@kryniu: 8 dni się męczył, a ja wczoraj się zgłosiłem o 16 do zakaźnego i godzinę później już miałem próbki pobierane, ba już nawet wyniki dostałem xD
  • Odpowiedz
@Pustulka widzę, że chyba wiesz o czym piszesz. Kojarzysz może coś w temacie tych zimnych kończyn? To może być jakoś powiązane? Pisze o tym sporo osób, ja nigdy tego nie miałem, a od tygodnia lodowate stopy i czasem dłonie. Nie twierdzę, że to wirus, ale może kojarzysz coś takiego?
  • Odpowiedz