Wpis z mikrobloga

No i tyle by było mojej pracy w #spedycja #logistyka

Przepracowałem 6 tygodni i to by było raczej na tyle. Byłem przez ten czas cały okres zatrudnienia na czarno, bo w międzyczasie pracodawca czekał na rozpatrzenie wniosku o dofinansowania miejsca pracy. Jako że #!$%@? #koronawirus wstrzymał (rzekomo) wszystkie wnioski i dopłaty, to zostałem na lodzie, bo wielkiego P R E Z E S A nie stać na pracownika za minimalną krajową. Oferuje mi pół etatu co najwyżej (co najlepsze na zasadzie że pracuje 8 godzin i dostaje 1000 zł), albo mam #!$%@?ć. Także #bezrobocie welcome to!

#zalesie #pracbaza #bekaztransa #transport #korpo #praca
  • 16
@Adamalan: spedycja raczej nie wiąże się z pracą na wyjebce, z opowieści znajomych wiem że telefony potrafią dzwonić całą dobę, a pracując na pół gwizdka raczej tego nie ogarniesz. Poza tym, nawet jeśli to ciągle poświęcasz 8 godzin ze swojego dnia na siedzenie w biurze za marne grosze, wychodzi jakieś 6 zł za godzinę...
@Kroos123: Nie musisz mi tłumaczyć czym jest spedycja (jestem inzynierem transportu) i w swojej karierze spotkałem wielu spedytorów, którzy pracowali na wyjebce. Co prawda ich przygody trwały raczej krótko, ale pieniądze dostawali takie same jak inni. Twój wybór, ja tylko zaproponowałem rozwiązanie. Oczywiście 1000 zł za 8h/dziennie to skandal. Jak masz możliwość odmówić i pracować w innym miejscu to się nawet nie zastanawiaj.
@ProfesorDynamo: Jak chcesz być spedytorem to w jakiejś większej normalnej firmie wzięli by cię na przyuczenie i tę najniższą na pewno byś dostał na okres przyuczenia. Pracowałem w molochu ponad 200 ciężarówek to w spedycji w miarę normalna praca była. Dużo stałych robót więc spedytor miał łatwo. Z tym że nie wiadomo na razie jak się sytuacja rozwinie. Może czasowo być mniej roboty i ciężej ze znalezieniem pracy.
@ProfesorDynamo: Z wstrzymaniem wniosków raczej sciema. Ja normalnie dostałem w tamtym tygodniu dofinansowanie na pracownika. Umowę z urzędem pracy podpisałem korespondencyjnie, bo wszystkie biurwy z państwówki skoszarowane i piłują pazury pod kluczem.