Wpis z mikrobloga

Pogarda dla starszych ludzi na wykopie jest niewyobrażalna. Wy nie rozumiecie tego, że z wiekiem zachodzą w ograniźmie nieodwracalne zmiany, a umysł 60 czy 70-latków nie pracuje tak jak młodej osoby i niewiele z tym już można zrobić. Myślicie, że wy na starość będziecie się zachowywać inaczej niż dzisiejsi seniorzy? Wczoraj widziałem pretensje, bo seniorzy poszli do sklepów już o 7 rano mimo, że mieli swoje godziny (10-12). Dzisiaj z kolei pretensje, bo poszli między 10 a 12 i stworzyli kolejki zamiast iść też w innych godzinach, bo przecież godziny 10-12 to nie jest nakaz. I tak źle i tak niedobrze. Jesteście tak przesiąknięci negatywizmem, że pierwsze co widzicie w sytuacjach to minusy. Uważacie się za jakiś wielce oświeconych, bo jesteście mądrzejsi niż przeciętni stary człowiek, ale pamiętajcie, ze miarą wartości człowieka nie jest inteligencja, ale to jak traktuje innych ludzi. A wy traktujecie ich jak śmieci, dlatego wasza wartość szoruje po ziemi.

Wykop jest bez wątpienia jednym z najbardziej negatywnych miejsc w polskim internecie. To już na FB czy na twitterze jest mniej takiego bezsensownego hejtu.

Pozdrawiam.

#oswiadczenie #truestory #koronawirus
  • 139
@lewoprawo: @StefanEm: Wpis o hejcie na starszych ludzi i oczywiście ktoś musiał wyjechać z polityką. Ogarnijcie się.

To nie jest wpis polityczny i takie komentarze będą pod tym wpisem usuwane, a ich autorzy blokowani.
Pogarda dla starszych ludzi na wykopie jest niewyobrażalna.


@Nirin: No i prawidłowo, zdecydowana większość pokolenia baby boom, czy nawet pokolenia X, to ludzie bez wykształcenia z inteligencją na poziomie dzisiejszego 12 latka. Prędkość, z jaką rozwinął się świat od lat 80 do teraz tylko dokończyła dzieła zniszczenia. Ci ludzie mentalnie są jeszcze w latach 90, do 2040 może uda im się wejść do lat 2000.

Wy nie rozumiecie tego, że z
Pogarda dla starszych ludzi na wykopie jest niewyobrażalna.


@Nirin: skoro nie rozumiesz tak prostych związków przyczynowo-skutkowych, to spieszę z wytłumaczeniem: brak kultury osobistej, całkowity brak poszanowania aktualnych zasad porządkowych i bezpieczeństwa (bo żaden gówniarz mi nie będzie mówił jak mam robić zakupy), roszczeniowość i pogarda do ludzi którzy #!$%@?ą na ich szesnaste emerytury i żeby sobie mogli pochodzić po biedronce bez celu powoduje taki a nie inny stosunek do starych ludzi.
Pogarda dla starszych ludzi na wykopie jest niewyobrażalna. Wy nie rozumiecie tego, że z wiekiem zachodzą w ograniźmie nieodwracalne zmiany, a umysł 60 czy 70-latków nie pracuje tak jak młodej osoby i niewiele z tym już można zrobić.


@Nirin: Nie, to jest zacietrzewienie i przekonanie o wyższości swojej wiedzy nad wiedzą innych. To są cechy nabyte podczas ich życia, nie zmiany biologiczne czy tam słabiej pracujący mózg (co nie znaczy, że
@kezioezio: > Nie, po prostu ci ludzie nigdy nie byli zbyt rozgarnięci.

Oczywiście, że tak - to, że z wiekiem zachodzą w organiźmie nieodwracalne zmiany, a umysł starszej osoby nie pracuje tak jak umysł 20-30 latka to przecież aktualna wiedza medyczna.

Tak, ponieważ moje pokolenie, w przeciwieństwie do ich, potrafi się adaptować do nowej rzeczywistości i podążać za zmieniającym się światem.


Tego nie wiesz, to wróżenie z fusów. Za 30-40 lat
@martyrologia:

Ja sama mam problem z przytaszczeniem na czwarte piętro zakupów na kilka dni, chociaż nie mam problemów ze zdrowiem.

Albo masz problemy z przyniesieniem zakupów, albo nie masz problemów ze zdrowiem.
Wybierz jedno, bo te 2 rzeczy się wzajemnie wykluczają ¯\_(ツ)_/¯
@Nirin: to co przedmówcy uważam za słuszne - ktoś był dzbanem za młodu to nie szykuje się by miał nie być dzbanem na starość. Raczej negatywne cechy wzmacniają się na starość.

Ale jedna ważna rzecz jeszcze jest: kult starości. "Starszym należy się szacunek". Gówno prawda.
Kiedyś może i tak. Jak ktoś był stary to z reguły był doświadczony, miał "życiową" wiedzę jak i wiedzę w ogóle, bo dużo wiedzy pochodziło po