Wpis z mikrobloga

Pogarda dla starszych ludzi na wykopie jest niewyobrażalna. Wy nie rozumiecie tego, że z wiekiem zachodzą w ograniźmie nieodwracalne zmiany, a umysł 60 czy 70-latków nie pracuje tak jak młodej osoby i niewiele z tym już można zrobić. Myślicie, że wy na starość będziecie się zachowywać inaczej niż dzisiejsi seniorzy? Wczoraj widziałem pretensje, bo seniorzy poszli do sklepów już o 7 rano mimo, że mieli swoje godziny (10-12). Dzisiaj z kolei pretensje, bo poszli między 10 a 12 i stworzyli kolejki zamiast iść też w innych godzinach, bo przecież godziny 10-12 to nie jest nakaz. I tak źle i tak niedobrze. Jesteście tak przesiąknięci negatywizmem, że pierwsze co widzicie w sytuacjach to minusy. Uważacie się za jakiś wielce oświeconych, bo jesteście mądrzejsi niż przeciętni stary człowiek, ale pamiętajcie, ze miarą wartości człowieka nie jest inteligencja, ale to jak traktuje innych ludzi. A wy traktujecie ich jak śmieci, dlatego wasza wartość szoruje po ziemi.

Wykop jest bez wątpienia jednym z najbardziej negatywnych miejsc w polskim internecie. To już na FB czy na twitterze jest mniej takiego bezsensownego hejtu.

Pozdrawiam.

#oswiadczenie #truestory #koronawirus
  • 139
  • Odpowiedz
@Nirin: Lepszym rozwiązaniem jest komando, które będzie się desantować na staruszków i zakładać rękawiczki oraz maski. Patrząc po sąsiadach po 80 to dalej chodzą po 2 bułki albo 3 pomidory. Powinno się zastanowić nad tym jak ich zabezpieczyć, bo nie działają społeczne obostrzenia.
  • Odpowiedz
@Nirin: zobacz stary jak oni traktują młodych, a Ty mowisz ze my ich traktujemy jak śmieci, moim zdaniem w momencie gdy juz zachodzą zmiany w mózgu i ludzie są nieprzyjaźni dla ogółu to juz czas zeby sie pozegnali z tym światem, bo są tylko problemem.
  • Odpowiedz
@Nirin: Mordo, nie tłumacz wszystkiego zmianami. Ogarnięci ludzie są ogarnięci w wieku 30 lat i ogarnięci w wieku 70 lat. Jak ktoś był głupim Januszem za młodu to na starość jest głupim starym grzybem, po prostu. Nikt nie hejtuje ogarniętych i roztropnych starszych ludzi, którzy np. jak moja Babcia siedzą w domu i czytają książki czy śmieszkując z koleżankami na fejsie, starych grzybów którzy wychodzą bo się nudzą w domu.
  • Odpowiedz
@Nirin: Po części masz rację, a po części nie. Grupa społeczna która obecnie gardzi innymi ludźmi to właśnie seniorzy. To głównie dla nich zastosowane są te wszystkie obostrzenia. A jak widać oni mają to niestety głównie w dupie.
  • Odpowiedz
@Nirin: Od siebie jeszcze dodam, że pojawiają się też narzekania, że starsze osoby zazwyczaj chodzą do sklepu po niewiele produktów. Większość nie pomyślała, że seniorzy zwyczajnie nie są w stanie udźwignąć siaty zakupów na cały tydzień. Ja sama mam problem z przytaszczeniem na czwarte piętro zakupów na kilka dni, chociaż nie mam problemów ze zdrowiem. Zgodzę się –chodzenie codziennie po dwie bułki i kilka plasterków szynki to przesada, ale niektórzy nie
  • Odpowiedz
@Nirin:Zdanie o swojej grupie juz sobie wyrobili, najpierw od siebie wymagać a potem od innych. Pozatym powinni tylko robić zakupy od 10 do 12, a nie wtedy maja vip shopping a potem po tych godzinach znów pójdą na zakupy. Tfu na takich
  • Odpowiedz
dla przykładu w świecie zwierząt stare osobniki są porzucane i odchodzą, to normalna sprawa, tylko nasz gatunek sobie wymyślił jakieś poświęcanie swojego zycia dla #!$%@? dziadów


@rapgod95: To nas różni od zwierząt, że kierujemy się wyższymi wartościami. Naprawde chcesz, żeby ludzie zachowywali się jak zwierzęta? I nie używaj tu więcej stwierdzenia "#!$%@? dziadów", sam wystawiasz świadectwo swojemu prostactwu.
  • Odpowiedz
@Nirin: pracuje od 6 lat w miejscu gdzie miesięcznie (MIEJSCE KULTURY ;)) przewijają się tysiące dziadów i to jak wielokrotnie mnie obrażali za nic, to moje określenie ich i tak jest lekkie. Uwierz mi że móglbym książke na ten temat napisać.
  • Odpowiedz
ze miarą wartości człowieka nie jest inteligencja, ale to jak traktuje innych ludzi


@Nirin: też nie, miarą wartości człowieka jest to czy ma gadane i wygląd.
Jak ktoś nie ma gadanego i wyglądu to nie traktuje innych ludzi wcale, bo inni ludzie mają go głęboko w dupie.
  • Odpowiedz
@Nirin: Te ich "zmiany w mózgu", to często mają na własne życzenie. Tak się dzieje, gdy człowiek przeistacza się w zombie oglądające w kółko telewizję. Jakoś moja babcia, która jest ogarniętą kobietą grubo po siedemdziesiątce od 2 tygodni niemal nie wychodzi z domu. Wczoraj widziałem filmik z dziadkiem, który twierdzi z kolei, że on musi codziennie wychodzić po świeże pieczywo.

Zatem tak: hejtowanie głupich starych ludzi jest tak samo uzasadnione jak
  • Odpowiedz
@forumakwa: Napisałam, że są w stanie udźwignąć „niewiele ponad to”, tym samym stwierdzając, że kupowanie tylko bułek i szynki uważam za przesadę. Zgodzę się – tacy ludzie powinni korzystać z oferowanej przez różne instytucje pomocy, ale trzeba też trochę empatii, dla wielu to jedyna okazja, żeby zobaczyć choć przez chwilę drugiego człowieka i korzystać z resztek samodzielności. Zaznaczam – łażenie bez celu po bazarkach, oglądanie produktów w markecie, jeżdżenie komunikacją miejską,
  • Odpowiedz
@Nirin: zgadzam sie z kolega wyzej, to podejscie raczej nie wynika z tego ze inni tak mowia to ja tez, tylko z wlasnych doswiadczen, ja np pracuje w gastro i nikt sie tak nie #!$%@?, nie marudzi i nie szydzi z pracownikow tak jak staruchy xD a nie daj boze jest kolejka i musza chwile poczekac, zeby ich obsluzyc to niemile komentarze masz jak w banku xD tak wiec to plus
  • Odpowiedz
@Nirin: Dzięki, że to piszesz. Ludziom starszym jest szczególnie ciężko, nie ogarniają zakupów przez internet, nie mają samochodu ani sily, by zrobić duże zakupy, często mieszkają dalrko od rodziny i boją się prosić obce osoby o pomoc/nie chcą obciążać innych.
  • Odpowiedz