Wpis z mikrobloga

Pracujemy sobie w mieszalni cementu. Stała ekipa 5 osób. Zawsze 3 zaczynają zmianę o tej samej godzinie. Konkretnie o 8. Żeby wykonywać pracę trzeba obsługiwać maszynę, której włączenie i rozgrzanie zajmuje 2h. Dla każdego jak świat światem logiczne było przyjść okolo 6.00 żeby zacząć pracę o 8.00 i odpracować swoje 8h etatu (do 16.00). Półtora miesiąca temu szef przyprowadził dwóch uwaga STUDENTÓW. Dwie lewe ręce, no ale niech stracę, pośmiać się można z laików a i czarną robotę zrobią.
Po miesiącu szefu woła starą ekipe i nas #!$%@? że nie pilnujemy młodych, bo wpisują sobie w godzinowke co chcą i potrąca nam z pensji to co oni sobie zawyżyli. My ostro #!$%@? idziemy obczaić co oni tam wpisywali, a oni każdego wpisywali po 10 godzin XDDDDD 20 dni marca po 10h zamiast po 8 czyli chcieli wyruchac szefa na 40h XDDDD pytamy ich co im #!$%@?ło a oni że przecież to normalne i im się należy XDDDDD to jest przyszłość naszego narodu, millenialsi XDDDDDDD
#pracbaza #bekazpodludzi
  • 266
Też się na początku złapałem.
Szkoda tylko że w niektórych miejscach ludzie godzą się na takie dymanie bo albo nie znają swoich praw albo nie mają w okolicy alternatywy dla Janusza.
Wchodzisz na zakład, przebierasz się, jesteś gotów do pracy = jesteś w pracy.

Co z tego że jestem w pracy? Umowa jest o pracę, a nie bycie w pracy. Jestem w pracy, ubrany, maszyna nie jest gotowa = nie pracuję


@Goronco: Ty a jak maszyna sie popsuje i przez 2 tygodnie czekacie az przyjedzie serwis i ja naprawi, to co wtedy ?
Masz w umowie ze pracujesz 8h. Twoj czas pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Goronco: albo ty jesteś głupi jak but i dajesz się dymać na 40h w miesiącu albo wymyśliłeś baita roku xD
Cymbole wytłumaczę Ci to tak: jesteś od 6 w pracy czy od 8?
Siedzisz między 6 a 8 w domu? Jeśli tak to nie wpisujesz tych godzin jeśli nie to dajesz się ruchac