Wpis z mikrobloga

  • 286
Pracujemy sobie w mieszalni cementu. Stała ekipa 5 osób. Zawsze 3 zaczynają zmianę o tej samej godzinie. Konkretnie o 8. Żeby wykonywać pracę trzeba obsługiwać maszynę, której włączenie i rozgrzanie zajmuje 2h. Dla każdego jak świat światem logiczne było przyjść okolo 6.00 żeby zacząć pracę o 8.00 i odpracować swoje 8h etatu (do 16.00). Półtora miesiąca temu szef przyprowadził dwóch uwaga STUDENTÓW. Dwie lewe ręce, no ale niech stracę, pośmiać się można z laików a i czarną robotę zrobią.
Po miesiącu szefu woła starą ekipe i nas #!$%@? że nie pilnujemy młodych, bo wpisują sobie w godzinowke co chcą i potrąca nam z pensji to co oni sobie zawyżyli. My ostro #!$%@? idziemy obczaić co oni tam wpisywali, a oni każdego wpisywali po 10 godzin XDDDDD 20 dni marca po 10h zamiast po 8 czyli chcieli wyruchac szefa na 40h XDDDD pytamy ich co im #!$%@?ło a oni że przecież to normalne i im się należy XDDDDD to jest przyszłość naszego narodu, millenialsi XDDDDDDD
#pracbaza #bekazpodludzi
  • 266
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@crackhack w domu XDDD a teraz co? Jak będę od 8 do 16 i potem pójdę na siłownię na 2h i wrócę do domu o 19 to mam powiedzieć że od 16 do 19 nie było mnie w domu i ma mi zapłacić? Wy jesteście naprawdę chorzy XD
  • Odpowiedz
@Goronco sugerujesz zatem, że 3 osoby przychodzą na 6:00 na chwilę włączyć sprzęt a potem te 3 osoby jadą do domu i wracają na 8:00 pracować do 16:00 i robią to bezpłatnie z własnej woli?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Goronco: ale ty nie jesteś na siłowni tylko w pracy. Jak się przychodzi 2h wcześniej żeby włączyć jakiś guzik to od momentu przyjścia i wciśnięcia tego guzika licuz się twój czas pracy
  • Odpowiedz
. Dla każdego jak świat światem logiczne było przyjść okolo 6.00 żeby zacząć pracę o 8.00 i odpracować swoje 8h etatu


@Goronco: xd.. no chyba ci się sufit na łeb zwalił.. ja np uważam, że czas pracy powinien się liczyć od momentu w którym człowiek się obudzi. Bo normalnie by na to czasu na poświęcał i jest to związane z pracą.
  • Odpowiedz
@Goronco: Kiedy Janusz zrozumie, że pracownikowi płaci się za czas i to od Janusza zależy jak ten czas wykorzysta. Jak pracownik przez 2h nie ma zaplanowanego zajęcia to jest to wina pracodawcy!
  • Odpowiedz