Wpis z mikrobloga

@downinthedumps: Spieszę z odpowiedzią - nie rozumiem tego pretensjonalnego tonu wypowiedzi, jak np: > Przez ostatni miesiac kazdy janusz dostaje mikrozawalu gdy okazuje sie, ze ma komus zaplacic z wlasnego zysku/kieszeni.
@onuceSzatana: tylko że niech tak zrobi 100 000 osób (co jest możliwe) i koszty finansowania będą wysokie.
Ja jestem przeciwko, z zasady nie oszukuję i nigdy tak nie zrobiłem. Po to mam oszczędności, zeby nie kraść.

Wykopki pierwsze do piętnowania matek wyłudzających kasę z ZUS ale lewe L4 to już ok. obłuda.
Ludzie ale wiecie ze potem wy placicie za jego pensje takto ? 30 dni placi pracodwaca na L4 potem przejmuje ZUS. A co zlego jest w zwalnianiu pracownikow, a tym bardziej w obecnej sytuacji ?
@majkaro
@onuceSzatana: dla mnie problemem jest to, że ktoś zachęca do kradzieży publicznych pieniędzy.
Nie widzę żadnej równicy pomiędzy Kuchcińskim z PISu, który samolot rządowy wykorzystywał prywatnie a gościem, który okrada system przez lewe L4. To te same pieniądze.
@majkaro: A co sie dzieje po tych 6 miesiącach lewego L4? Nie można wydłużyć? Pytam się, bo jakaś typiara wzięła u nas lewe L4 i jestem ciekaw, jak to się rozegra. Bo z drugiej strony inny ziomek, który był u nas chory na raka miał L4 zdecydowanie dłużej niż 6 miesięcy.
@onuceSzatana: OK to wina lekarzy xD

tracisz pracę to lecisz na L4 żeby dostać kasę. Fakt, że bez utraty pracy byś tego nie zrobił nie ma żadnego znaczenia To kradzież. Jak trzeba, to korumpujesz lekarza. To też legalne nie jest. A może i znajdziesz takiego, który ma w dupie prawo i po prostu wystawi ci lewe L4. Lewe, to nie znaczy, ze na podrobionym papierku przez przebranego typa w fartuch.

System
@hiro95: Nie mogą Cie z wolnić w trakcie okresu, ochronnego, jak przyjdziesz i podpiszesz papier złoś typa do pip'u. Dwa przeciągnij l4 do kwietnia, jeśli masz umowe na czas nie określony, zyskasz miesiac ;)