Wpis z mikrobloga

Wina może być pracodawcy albo pracownika


@GienekZFabrykiOkienek: To jest twoja opinia, a w tym artykule jest nawet pokazane dlaczego takie rozumowanie jest błędne na gruncie wykładni systemowej. A co do fragmentu o SN to tam także pokazano, że sposób w jaki sąd dokonał binarnego podziału przeszkód, o których mowa w tym przepisie, jest wręcz niezgodny z literalnym brzmieniem tego przepisu. Ten wyrok nie w żaden sposób wiążący, aczkolwiek istotny. Zresztą gdyby
@NieTakMialoByc: Jak do tej pory najbardziej zbliżony wyrok koszystny dla pracodawcy o którym słyszałem w takiej sprawie to kiedy pracownicy nie byli w stanie dotrzeć do pracy przez śnieżycę i argumentowali że powinni mieć płacone postojowe, więc nie nastawiałbym się na powodzenie takiej argumentacji ( ͡º ͜ʖ͡º)
#!$%@? ale wylalo szambo januszow. hurr durr okradasz panstwo.

taaa. a ile mi panstwo zabiera co miesiac? i drugie pytanie, czy cos dostaje? inni dostaja 500 plus. 13 emeryture, socjal dla patoli, cyganow. nie wspominam o armii biurokratow grajacych w pasjansa. o pseudo instytucjach jak PIP tym bardziej

a potem dziwota, ze ludzie nie daja rady i wola isc klamac i sie ponizac u psychiatry, zeby ciupke dychnac i nie wracac na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ciągnij dalej to L4, najlepiej u psychiatry. Nie ma się co pieścic z januszerką.
l4 możesz ciągnąć 6 miesięcy. Po co wracasz
@majkaro:
@Glikol_Propylenowy: #!$%@?ście wszyscy się zrzucimi. A potem się dziwić, że ZUS drogi.
Debile.
@masz_fajne_donice: Jeśli mu się należy 6 miesięcy chorobowego to prawdopodobnie na nie zarobił wcześniejszymi składkami. To nie jego wina że jest taki system. I nie "Debile", Ja Cię nie obrażam
Jeśli mu się należy 6 miesięcy chorobowego to znaczy że na nie zarobił wcześniejszymi składkami. I nie "Debile", Ja Cię nie obrażam


@majkaro: Debile to co proponują kradzież moich pieniędzy. LEWE L4. Czy on narzekał na problemy psychiatryczne? A takie mu proponują. Skoro wrócił z L4 to jest zdrowy i legalnie można go zwolnić. Dlaczego nie? Pracodawca ma się wiązać z pracownikiem na śmierć i życie jak mąż i żona?
Zanim zwyzywacie prywaciarza od ja Janusza warto byłoby posłuchać jego wersji wydarzeń. Póki co wiemy tylko to, że op nabawił się urazu. Może były inne przyczyny zwolnienia.
@majkel_bialkov: a co mnie to obchodzi? Ja muszę płacić podatki na 500+ za wasze bachory, muszę tak samo opłacac jakies szkoły ze swoich podatków, a jako anynatalista wcale nie mam na to ochoty bo mnie one zupelnie nie interesuja. Gdybym mial taka mozliwośc, to cala kase z moich podatkow przekazalbym OPowi, zeby mogl sobie pobimbac na L4 te pół roku, tylko dla czystego bolu dupy wykopkow xD
@hiro95: nie rozumiem, ale na #!$%@? jechałeś? jesteś na zwolnieniu. Bolą cię plecy. Zostajesz w domu. Jak ci coś chce szef powiedzieć to niech ci powie jak wrócisz ze zwolnienia albo ci wysle pocztą
L4 było pretekstem

@hiro95: co? XD a to nie jest nielegalne zwolnić kogoś za L4?


@Ranger: nie jest, po zakończeniu L4 można zwolnić pracownika za częste i przeciągające sie zwolnienia lekarskie, ale w przypadku pozwu trzeba to udowodnić w sądzie i jednorazowa nieobecność na 3 tygodnie nie przejdzie