Wpis z mikrobloga

Brawo! Nareszcie!

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretną kontrolę emisji spalin. Świetna wiadomość z rana! #dziendobry

Niestety za paywallem, całości nie przeczytałem, ale wiadomość dobra! #takaprawda

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25770507,krakow-zegna-grodzone-osiedla.html

#deweloperka #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #krakow
Pobierz motaboy - Brawo! Nareszcie! 

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretn...
źródło: comment_15837384608jj7KEQ7W20LmrtnICi9XG.jpg
  • 192
Robi to. Zapewnia służby miejskie.


@motaboy: Służby miejskie nie chronią prywatnych posesji.

I tak grodzicie


@motaboy: Towarzyszu nie musicie się do mnie zwracać w liczbie mnogiej. Ja niczego nie grodzę.

dodatkowo place zabaw


@motaboy: Czylio jak placem zabaw będzie teren całego osiedla to nie będziesz miał problemów z ogordzeniem go? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w obszarze miejskim ty masz zapewnić porządek


@motaboy: ależ ja
Nie wiem skąd ta pogarda dla cudzych praw. Praw innych ludzi też nie szanujesz?


@KonradLuzik: Wystarczy. Miasto to przestrzeń wspólna. Ja się cieszę że zmierza to w lepszą stronę.

Jak tam zakaz handlu w niedziele? Popierasz czy nie?


Oczywiście że tak.

To że ty mieszkasz w starej ruderze w kamienicy bo cię nie stać na nic więcej i jesteś sfrustrowany i zawistny nie znaczy, że będziesz rozkazywał innym jak rozporządzać swoim
Miasto to przestrzeń wspólna.


@motaboy: No zgadzam się. Tylko, że skoro mają zlikwidować płoty to jaki interes będą mieli ludzie w utrzymywaniu drogiej, pięknej roślinności wokół swoejgo osiedla? Niech miasto to utrzymuje skoro to teren wspólny.

Dlaczego mają płacić chociażby za oświetlenie tego terenu, skoro to teren wspólny? Niech miasto za to płaci.

Rozumiem też, że jesteś za zwolnieniem ich z podatku od nieruchomości? Dlaczego mieliby płacić podatek od terenu skoro
@kmt187: dobrze wam pisze, koleżka, typ, ptys czy jak go tam chciałeś infantylnie obrazic, te wasze ploty na 55cm w środku miasta już stają się atrakcją turystyczną, obcokrajowcy już dopytuje czy zaczęła się organizacją lokalnych polskich obozów zagłady, ja wtedy tłumacze że nie to polska klasa średnia, jej obraz, blok za płotem i Audi.
@T1001: Te ptysie i typy to tylko cytaty z tego w jaki sposób on się zwraca do ludzi, także źle trafiłeś. A czy nazywasz to polską klasą srednią, gettem, slumsami, obozami zagłady czy czymkolwiek jeszcze to ma dla mnie najmniejsze znaczenie, kilka ostatnich lat żyłem w czymś takim i nie mieszkałem nigdy na równie zadbanym i dobrze utrzymanym osiedlu. W związku z tym moim zdaniem przejście paru metrów dalej "na pocztę"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@motaboy: problemem nije jest sam fakt istnienia ogrodzeń, trudno mieć coś przeciwko temu, że ktoś chce swój prywatny grunt ogrodzić, więc tego nie krytykujmy. Problemem jest to, że ani miasto ani inwestor nie poczuwają się do zapewniania mimo to dostępu do dróg pieszych zapewniających jakaś rozsądna komunikację.
@motaboy: też kiedyś byłem przeciwnikiem grodzenia, też uważałem, że to dzieli ludzi. Jednakże kiedy masz wgląd w koszty wspólnoty, które miesięcznie ponosisz na naprawy sprzętów / ścian zniszczonych przez wandali zmieniłem zdanie. Koszt postawienia płotka z furtką zwrócił się w ok. 6 miesięcy. Niestety warto było.
@ksaler: Generalnie jak widzisz póki co pomysł jest tylko taki, żeby nie dawać nowych zgód a i kompromis jest możliwy - zapewnienie przejścia/przejazdu (nie wiem - powyżej "jakiejś tam" wielkości terenu).