Wpis z mikrobloga

Brawo! Nareszcie!

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretną kontrolę emisji spalin. Świetna wiadomość z rana! #dziendobry

Niestety za paywallem, całości nie przeczytałem, ale wiadomość dobra! #takaprawda

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25770507,krakow-zegna-grodzone-osiedla.html

#deweloperka #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #krakow
motaboy - Brawo! Nareszcie! 

Lada chwila pewnie się wezmą za stare diesle i konkretn...

źródło: comment_15837384608jj7KEQ7W20LmrtnICi9XG.jpg

Pobierz
  • 192
  • Odpowiedz
@motaboy: No przeczytałem i piszesz coś tam o wolności. Tylko nie rozumiem, czy jak idziesz gdzieś po polach, to też wchodzisz sobie na czyjeś pole?
  • Odpowiedz
@Drail: Najczęściej właśnie jest tak, że żeby gdziekolwiek dojść, to wielkie ogrodzone osiedle trzeba obejść, lub objechać. Tak jest najczęściej. A to miasto, a nie pole - stąd oczekiwanie że zostanie to zmienione.
  • Odpowiedz
@motaboy: Ale nadal, nie twoje to po co tam chodzisz? Ktoś zaplacił za mieszkanie w wydzielonym osiedlu właśnie po to żeby nikt się nie kręcił "przelotem"
  • Odpowiedz
@Drail: Bo to w mieście, więc oczekuję wygody miasta. Napisałem wyraźnie - jest tu konflikt interesów który właśnie ma za zadanie rozwiązać demokratyczna władza ważąc interesy wielu grup.
  • Odpowiedz
@MagicznyToudi: o tak! W dodatku często w atrakcyjnych miejscach i przynajmniej ta część powinna zostać to przekształcona w parki służące wszystkim. A jak są jakieś w okolicach szkół, to mogłyby częściowo zachować taką formę, ale zostać bardziej otwarte i służyć też praktycznej działalności dydaktycznej. Ile to funkcjonalnej przestrzeni miejskiej można odzyskać.
  • Odpowiedz
@KonradLuzik: sory chłopie ale wychowałem się na osiedlu i nikt nie podnosił takich argumentów jakie podnoszą teraz. Ludzie mieli mniej kasy a nikt nie przeganiał dzieci z placu czy ludzi z ławek ,,bo ja za to płacę"
  • Odpowiedz
Ludzie mieli mniej kasy a nikt nie przeganiał dzieci z placu czy ludzi z ławek ,,bo ja za to płacę"


@rafal-heros: Przeganialiśmy się sami (wiesz, na zasadzie - "Ty masz tam swoje osiedle/klatkę" itd.) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego od razu mi się skojarzyło że "dzieci mają dzieci", kiedy przeczytałem tą historię.
  • Odpowiedz
@motaboy: albo afera bo ojciec wyszedł , 4 letnim synem pokopać piłkę i depczą trawę na ekokracie albo mogą zniszczyć krzaczki. Kurde przecież 4letnie dziecko nie kopie mocno piłki, po co ma się ojciec tłuc z takim szkrabem na boisko szkolne żeby pokopać pilke.
  • Odpowiedz