Wpis z mikrobloga

I widzicie, co PiS zrobil z waszym krajem? Ja mam juz ponad 30 lat, mam swoje mieszkanie, ale patrzac na mlode pokolenie, pozostaje zalamac rece. Jak wy sobie dajecie rade w tej drozyznie? Szczegolnie mieszkancy TOP5 #warszawa #gdansk #krakow #wroclaw #poznan

W 2002 roku rodzice kupili mojej partnerce mieszkanie 60 m2 we Wroclawiu za 120tys zl. Dzis jest warte prawie 500tys zl.
Gdy wspominam swoja mlodosc, gdy stalem sie pelnoletni, 17 lat temu, zycie we Wroclawiu bylo zdecydowanie latwiejsze. Mysle, ze podobnie mozna powiedziec o innych duzych miastach Polski.

Zakladajac, ze przecietny czlowiek zarabia dzisiaj 3000zl netto w ww. miastach, para moze liczyc na dochod w wysokosci 6000 zl miesiecznie. Gdy taka para nie ma swojego mieszkania, ma przesrane!

1. Kupno mieszkania o wartosci 500 tys zl to przeciez 3000zl miesiecznie raty kredytu hipotecznego przez 20 lat (720 tys zl do splaty) Dodatkowo trzeba liczyc comiesieczne oplaty za mieszkanie z internetem, telewizja itp za 700zl
2. Koszty zakupow spozywczych i "chemicznych" w duzym miescie to przeciez 1500zl za 2 osoby przy skromnym budzecie 50zl dziennie NA 2 OSOBY xD
3. Auto w duzym miescie (gdy potrzebne, ja np. nie mam, bo mieszkam blisko centrum) to miesieczny koszt minimum 500zl (paliwo, ubezpieczenie, parkingi, serwis, czesci eksploatacyjne)

Sluchajcie! Jestesmy juz na kwocie 3000zl + 700zl + 1500zl + 500zl = 5700zl a ja nawet nie wspomnialem o kosztach wyjscia do miasta, kosztach hobby, kosztach wakacji. A gdzie pieniadze na dziecko? Na zlobek, na ubrania, edukacje?

Stad uwazam, ze wciaz dobrym rozwiazaniem jest wyjazd za granice, na te kilka lat tyrki by odlozyc sobie na mieszkanie!

Gdy wezmiemy pod uwage takie zycie w Niemczech - dwie osoby zarabiaja razem 4000euro miesiecznie po podatkach, odliczjac koszty zycia, co miesiac przytulacie 2000euro na swoim koncie oszczednosciowym. 5 lat pobytu za granica i macie te upragnione pol miliona zlotych! I mieszkanko za gotowke, zamiast #!$%@? sie przez 20 lat z kredytem i odmawiac sobie radosci zycia, szczegolnie, ze mowimy tu czesto o dwudziestokilkulatkach!

Taka prawda o PiS - dali 500+, 13 emeryture dziadkom, ale gowno dali wam, mlodym Polakom, wrecz na wasze barki zrzucili koszty tych obciazen socjalnych, bo to WY musicie placic po 10k za m2 za mieszkanie, gdy jeszcze 5 lat temu ceny byly o 30% nizsze. PiS chwali sie wzrostem pensji, choc to wierutne klamstwo! Wieszkosc Polakow wciaz zarabia mniej niz 1800zl netto miesiecznie! To jest #!$%@? dramat! To wciaz panstwo z tektury i jedyna opcja ogarniecia sie jest emigracja...

Pamietajcie! Najwiecej zarobicie w Szwajcarii, Luksemburgu, Norwegii i Danii.

#praca #nieruchomosci #pracbaza #mieszkaniedeweloperskie #emigracja
Pobierz
źródło: comment_1583136240Fiek8ah2He7scIT5dB9tCj.jpg
  • 118
@Planeta_odebete2: Fajnie jezdzic na gorce! PO musialo sobie radzic podczas wielkiego kryzysu swiatowego i dalo rade!

NAJWAZNIEJSZE, ZE JEST SWIETNIE I DROZYZNA PiSOWCOM NIE PRZESZKADZA! BO TO NASZA DROZYZNA, PiSOWSKA.

To nie ja musze #!$%@? na mieszkanie, ja sobie swietnie radze, problem dotyczy dzisiejszych dwudziestokilkulatkow, ktorzy zaczynaja w duzych miasatach od zera. Moj wpis pokazuje tylko rzeczywistosc polski AD 2020. Najwazniejsze, ze wyborcom PiS zyje sie tak doskonale i nie widza
@Jud-Suss 3000 netto? U mnie godzina pracy (samej robocizny) to 80-210zl brutto.

Produkuje różne rzeczy, chcesz to mogę Ci zaoferować do 10% prowizji za zaksięgowaną sprzedaż. Sprzedajesz mi dwa produkty w miesiącu i dostajesz 3000 netto. Poważnie pytam. Musisz mieć tylko 16 lat, sam zaczynałem pracować jak tyle miałem.
@vin42: Skąd wziąłeś ratę 1700 przy kredycie na 450k? Przecież samych odsetek miesięcznie na starcie będzie przy 4% oprocentowania 1500zł. Nie mówię, że nie ma tańszych kredytów, ale WIBOR3M masz 1.71%. To jeszcze dolicz marżę banku i dużo poniżej 4% nie zejdziesz. Rata kapitałowa to powinno być przynajmniej 1/3 raty na starcie przy równych ratach, a nie 10% z kawałkiem. Dla takiego kredytu to trzeba liczyć ratę ze 2200 minimum.
@Jud-Suss więc skąd ten bóldupiący post?

To kwestia życiowych wyborów które Ci ludzie podejmowali że zarabiają 3000 netto. Gównostudia, gównorobota, zawodówka śmierdzi i trzeba mieć papier wyższej uczelni a później się okazuje że owszem trzeba mieć papier jak studia są związane z zawodem ale nie kulturoznawstwo żeby pracować w KFC. Mam kolegów którzy są stolarzami, elektrykami, pilarzami, hydraulikami, glazurnikami i stawiają sami domy.

A jak kogoś nie stać? Niech wynajmuje, albo wyjeżdża
@Planeta_odebete2: A teraz popatrz globalnie na sytuację gospodarczą całego świata od 2008 wpisując sobie w google frazę "kryzys finansowy 2008". Porównaj to z tempem wzrostu Polski i innych krajów i zestaw to z aktualnymi wynikami.