Wpis z mikrobloga

Cześć, jako że zaczynam redukcję i większych ciężarów w najbliższym czasie już raczej nie podniosę, chciałem podsumowac, ile udało mi się zrobić w 9 miesięcy.

Wzrost: 185cm
Waga: ~92kg w maju ->107kg obecnie
Wiek: 22 lata
Staż: 1 rok

Przysiad: 20.05.2019 1x130kg -> 23.02.2020 1x220kg
Wyciskanie: 20.05.2019 7x75kg -> 18.02.2020 1x140kg
Martwy: 25.05.2019 2x130kg -> 20.02.2020 1x230kg

Razem 590kg, maksy sprawdzane w ostatnim tygodniu jedynek z planu 5/3/1.

Zacząłem chodzić na siłownię od lutego 2019, po 4 latach siedzenia na dupie (gdzie kiedyś byłem w calkiem dobrej formie), ważąc 98kg. Do połowy czerwca zredukowałem jeszcze wagę do 87kg i od lipca zacząłem masę trwająca bez większych przerw aż do teraz. Moim celem była poprawa sylwetki i dopiero w listopadzie zacząłem trenować pod budowę siły.
Plan treningowy: na początku FBW, potem 4-dniowy push/pull z progresją „na oko” aż do końca października, od listopada mocno przerobione 5/3/1, zacząłem też zapisywać co i ile robiłem (w komentarzu wrzucam wykresy z progresją w głównych bojach).
Na redukcji jadłem po 2100-2200kcal, od lipca już nie licze, jak ostatnio sprawdzałem ile jem to wyszlo ok. 3300kcal.
Bardzo się ciesze, że właściwie od początku nagrywałem sobie główne boje, bo na bieżąco moglem korygować błędy, których jak widac było sporo.

Największe problemy mam z wyciskaniem, trochę brakuje tego słynnego NAPIECIA, dużo kombinowałem z pozycja i szerokoscia chwytu, przez co progres nie szedł tak jakbym chciał. W ogóle to kiedyś robilem serie tylko na 6-8 powtorzen i 2 w zapasie, bo nie lubilem prosić kogos o asekuracje xDD
W przysiadzie duże korzyści dało mi przejście na low bar, ciężko mi zrobić poprawny siad z moja budowa, tak samo w martwym, mój klasyk to totalna padaka xD albo robie SLDL albo z garbem, dlatego od lipca zacząłem próbować sumo i od listopada robiłem już tylko sumo, do którego tez chyba nie mam najlepszej budowy, ale to @DywanTv musi ocenic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O sylwetce na razie nie wspominam, bo jestem ulany i nie ma czym się chwalić, licze ze do wakacji zredukuję z 10kg.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
zeb3rko - Cześć, jako że zaczynam redukcję i większych ciężarów w najbliższym czasie ...
  • 19
Ok, a

(gdzie kiedyś byłem w calkiem dobrej formie)

W lutym 2019 był totalny początek z siłownią, czy po prostu ponowny start po przerwie?
@zeb3rko: Ok. Pytałem, bo progres w wyciskaniu z 40 na pare razy do 140 w rok wydaje się podejrzanie dobry. Pewnie pamięć mięśniowa troszkę zadziała i coś tam tam siły "powróciło' z czasów kiedy byłeś w formie. Tak czy siak ładny postęp i wyniki