Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Moja znajoma chce pożyczyć ode mnie 20 koła na wkład własny do kredytu. Znamy się od podstawówki no ale to spora suma więc chciałbym się jakoś zabezpieczyć na wypadek jej ociągania w spłacie długu. Możecie mi doradzić, czy wystarczy jedynie spisanie umowy na kolanie czy trzeba to robić przez notariusza i urząd skarbowy?
#kiciochpyta #pieniadze #pozyczka
  • 175
@naut: NIE RÓB TEGO! Ktoś kto jest przyjacielem nigdy nie poprosi Ciebie o taką pożyczkę! Rozumiem 2k na miesiąc, ale nie kilkadziesiąt tysi. Weksel też niewiele pomoże jeśli będzie niewypłacalna. A będzie niewypłacalna bo bierze kredyt. Jeśli już bardzo chcesz to spisz z nią umowę pożyczki i ostateczny termin spłaty aby w razie czego iść do sądu i ją zlicytować za pomocą komornika w ostateczności. Serdeczne pozdrowienia ( ͡° ͜
@naut jeśli się zabezpieczysz wekslem/u notariusza to ona będzie musiała złożyć nieprawdziwe oświadczenie w banku, że pieniądze na wkład własny nie pochodzą z pożyczki
@naut: Moja matka kiedyś siostrom pożyczyła po 20 tysięcy, jednej na mieszkanie, drugiej na biznes. Ta od mieszkania zaczęła chlać, a ta od biznesu miała mocne zderzenie z rzeczywistością. Potem mama zachorowała na raka i potrzebowała pieniędzy na leczenie i życie, bo musiała zrezygnować z pracy. Głuche telefony, nawet jej w szpitalu nie odwiedziły te głupie #!$%@?.
Zadeklarowała, że do wakacji odda bo starzy mają dostać jakiś hajs z gminy.


@naut: XDDDDDDDD
jak już raz się wysypali z "dawaniem", to wiesz jak to się skończy i tym razem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Bierz weksel i się nie baw w nic innego z czego łatwo się można wymigać.
@naut: Koniecznie weksel. Zobowiązanie terminowe na piśmie i kary za niedotrzymanie. Pożyczyć można, ale trzeba się zabezpieczyć przy większych kwotach.
@naut: jeżeli nie ma na wkład własny, to nie stać jej na to mieszkanie. Co ci da weksel, jak nic nie będzie miała, oprócz mieszkania z hipoteką, która korzysta z pierwszeństwa. Chcesz mieć koleżankę, nie pożyczaj. Zrób to dyplomatycznie tylko.
I jak już to na jakiś procent. Nie za darmo taka kasę. Co jeśli odda Ci za 5 lat, w tym czasie inflacja pójdzie w górę jeszcze szybciej niż teraz? To ona odda Ci te kasę w jednym papierku i wartość tych pieniędzy będzie niższa niż teraz