Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Moja znajoma chce pożyczyć ode mnie 20 koła na wkład własny do kredytu. Znamy się od podstawówki no ale to spora suma więc chciałbym się jakoś zabezpieczyć na wypadek jej ociągania w spłacie długu. Możecie mi doradzić, czy wystarczy jedynie spisanie umowy na kolanie czy trzeba to robić przez notariusza i urząd skarbowy?
#kiciochpyta #pieniadze #pozyczka
  • 175


@naut: #!$%@? to i nie pożyczaj. Ja nigdy nie pożyczam nikomu i sam od kogos tez staram się nie pożyczać gdyż jest pełno instytucji, które pożycza na bardzo mały procent i po kłopocie :).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@naut: stoisz na progu podjęcia jednej z najgłupszych decyzji w życiu której będziesz żałował przez następne 30lat
niekoniecznie. Lepiej wziąć u rodziny/znajomych na 0% niż w banku na 10%.


@Krupier: moim zdaniem lepiej się choć minimalnie przygotować a nie sępic od znajomych i rodziny, bo choć 0% to 0%, nadal ten kapitał trzeba zgromadzić żeby oddać ;-) oczywiście może próbować, ma prawo, ale ja bym takiej osobie nie pożyczył grosza ;-)
moim zdaniem lepiej się choć minimalnie przygotować a nie sępic od znajomych i rodziny, bo choć 0% to 0%, nadal ten kapitał trzeba zgromadzić żeby oddać ;-) oczywiście może próbować, ma prawo, ale ja bym takiej osobie nie pożyczył grosza ;-)


@szymkov: nie no, wiadomo, że jakieś oszczędności trzeba mieć, choćby minimalne. Pchanie się w kredyt bez zera oszczędności to, hmmm, no nie chcę krytykować, ale moim zdaniem trochę ryzykowne. Ale