Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Moja znajoma chce pożyczyć ode mnie 20 koła na wkład własny do kredytu. Znamy się od podstawówki no ale to spora suma więc chciałbym się jakoś zabezpieczyć na wypadek jej ociągania w spłacie długu. Możecie mi doradzić, czy wystarczy jedynie spisanie umowy na kolanie czy trzeba to robić przez notariusza i urząd skarbowy?
#kiciochpyta #pieniadze #pozyczka
  • 175
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@naut: powinna sobie znalezc niebieskiego do zwiazku to by jej zasponsorowal

Ja tu widze ze niektorzy do dopiero po slubie kredyty biora razem a ty tu chcesz przed brac ;) odwaznie
@naut
Wklad własny został wymyślony m. In. z myślą o ludziach którzy nie potrafią oszczędzać. Założenie tego jest proste, potrafisz uzbierać 20% to dasz radę spłacić kredyt. Nawet jak ktoś dostanie kasę od rodziców to jest dobra wiadomość dla pożyczającego, bo jak nie da rady spłacać to zapewne mu rodzice pomogą.

Najgorsza grupa to ci co biorą kredyt na wklad. Nie dość że naginają prawo to jeszcze pakują się w spirale długów.
@naut: Pożyczając nie tylko narazisz się na ryzyko straty sporej kasy, ale i znajomej zrobisz krzywdę. Jak chce pożyczać na wkład własny to na 99% nie doszacowała jakichś kosztów. Czy ona wie w ogóle, że np. podpisanie umowy u notariusza na mieszkanie to kilka tysięcy? Wkład własny na mieszkanie to nie wszystko - to dopiero początek wydatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak nie umie teraz odłożyć 20k
@wojtura jeśli musi wpłacić 50k, a nie uzbierała, to zakładam, że niewiele zarabia, niewiele zarabia to nie będzie chciała spłacać jego, bo pewnie będzie miała problem ze spłatą samej raty.
Chyba, że sporo zarabia, ale z doświadczenia zauważyłem, że sporo zarabiające kobiety odkładają mimo wszystko kasę...