Wpis z mikrobloga

Ale wyciskania to mi idą :D Dzisiaj z gumami 230kg, czyli +7,5kg względem wyniku sprzed 5tygodni.

Oczywiście spalone 335kg w ciągu z poniedziałku ciągle odczuwam, kompletnie "upośledzoną" mam koordynacje :P Dzisiaj zupełnie nie mogłem się ułożyć do wyciskania, a to dłoń źle leży, a to stopa, a to pleców nie można napiąć, wszystko nie tak... Ale już doświadczyłem tego w przeszłości, więc na spokojnie do tematu podszedłem i jak zwykle... siła zawsze się obroni :)

Zrobiłem +2,5kg czyli 225kg poszło bardzo łatwo, pauza trochę krótka, więc stwierdziłem że dodam jeszcze +5kg i wydłużę pauzę. Poszło łatwo. No niestety koordynacja zawiodła, straciłem napięcie w fazie koncentrycznej, sztanga uciekła. Tutaj to duża wina gum.

Wyciskanie z gumami jest zdecydowanie trudniejszym wariantem, szczególnie jeżeli mamy silny dół wyciskania, a słabą górną część wyciskania, albo mamy problem ze stabilizacją. Pod warunkiem że naciąg gum jest odpowiedni, a samego gumy są we właściwy sposób założone. Gumy powinny stanowić ~25% 1RM, na górze, na dole na klacie powinna być połowa tego. U mnie gumy dają właśnie 60kg przy lockoucie i 30kg na klacie.

Jeżeli ktoś nigdy nie wyciskał z gumami, to polecam ostrożnie podejść do tematu :) Bo właściwie założone gumy z właściwym naciągiem, GWARANTUJĄ niesamowitą trudność, gdy ciało nie ma adaptacji do tego. Sztanga lata w każdą, stabilizacja nie istnieje, i niesamowicie trzeba się natrudzić aby tą sztangę utrzymać na właściwym torze, dobrze pamiętam swoje początki z takim wyciskaniem :) I też uwaga jeżeli ktoś miał/ma problemy z barkami... gumy absorbują się w ciało, w tym wypadku w barki, i można je sobie naprawdę całkowicie załatwić, takim wariantem.

A I PROSZĘ PAMIĘTAĆ! Ja jestem MODELEM PLUS SIZE! A piękno nie zna granic, duże też może być piękne... dokładnie tak jak mój BRZUSZEK! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Cały trening

Pause bench vs bands 225kg x 1 230kg x1
DB flat bench press - 4x10
DB flat tate press - 4x10
DB incline rows - 5x10
DB 1h press - 3x12
Rope lat pullover - 3x12

#strongaf #mikrokoksy #mirkokoksy #pokazforme #silownia
IntruderXXL - Ale wyciskania to mi idą :D Dzisiaj z gumami 230kg, czyli +7,5kg względ...
  • 20
@IntruderXXL: jakich badań? pewnie na jakimś prime eddie hallu? i porownujesz je 1:1 do siebie, panie Naturalny? XD

gdyby sugerować się "aMeRyKaŃsKiMi BaDaNiAmI" np. na koszykarzach nba albo zawodnikach NFL to przecietny czlowiek w takim razie ma 10,5% bf a ktokolwiek komu widac szesciopak 4-5% bf, a kulturysta ze sceny 1,5%, przecież każdy wie że ludzie w tych branzach stosują jakieś metody które niesamowicie zakłamują rzeczywistość.

wiadomo że jak ktoś waży
wiadomo że jak ktoś waży 170kg to matematyka trochę się robi mniej intuicyjna w temacie % tkanki tłuszczowej, bo 1kg tluszczu=0,6%, a nie jak przy kimś 85kg 1,2%, ale still xd


@aromacfar: Matematyka to matematyka i KROPKA. To jest między innymi jedna z rzeczy.

Kolejna rzecz to inne rozłożenie tłuszczu u osób aktywnie ćwiczących, sportowców, a inne u osób niećwiczących.

Poniżej porównanie bf-a 22% vs 25% i jak to w rzeczywistości
IntruderXXL - > wiadomo że jak ktoś waży 170kg to matematyka trochę się robi mniej in...

źródło: comment_15821301118zGq3HpuKYtpSifNvzrtjE.jpg

Pobierz
Eddie miał w kwietniu koło 23% bf a miał bezbol wywalony xD Więc bardzo możliwe, że Intruder będzie miał właśnie +- 25%


@c4ctusj4ck: Do teog ludzie nie zdają sobie sprawy... to jest WYCISKANIE... Ja robię duży mostek, wypinam z całej siły brzuch, następnie biorę do niego całe powietrze, następnie wypinam go jak się da aby zwiększyć stabilizacje i transfer mocy z nóg, do tego kąt kamery i tyle.