Wpis z mikrobloga

Cholera, marzenie o własnej siłowni/studiu treningowym/klubie stało się właśnie niebezpiecznie realne. Trochę jestem przerażony, jak szybko to poszło bo rozpatrywałem to w perspektywie "kiedyś, za kilka lat". Tymczasem znalazł się inwestor i jest w trakcie dogrywania działki pod inwestycje #krakow , a ja muszę zrobić projekt wstępny, określić profil i pokazać biznesplan. No i znaleźć ogarniętego wspólnika, bo nie bardzo chcę się w to ładować sam. Nie wiem na pewno, czy to pyknie, no ale muszę się postarać i coś już zrobić.

Profil na pewno nastawiony pod ciężkie dźwiganie, trójbój, dwubój, jeżeli się da to coś sprzętu do strongman, do tego sprzęt do bardziej specyficznej pracy ze sportowcami. Taki mniejszy, bardziej specjalistyczny box cf, z dobrą muzyką i bez tłumów przypadkowych osób. Do tego miejsce do treningów personalnych. Mocnym ograniczeniem będzie metraż, bo tylko ~200m2.

W związku z tym, że jesteście z różnych miast i trenujecie w różnych miejscach a część osób tutaj ma fajne pomysły i spore doświadczenie, proszę w sumie o trzy rzeczy:

1) jeżeli znacie miejsca, czy to z yt czy trenujecie na jakichś klimatycznych, z dobrym rozplanowaniem, sprzętem to proszę o jakieś linki czy namiary. Chętnie odwiedzę czy sprawdzę, celem znalezienia jakiejś inspiracji. Zwłaszcza, jeżeli znacie coś o podobnym profilu do wyżej przedstawionego.

2) sprzęt? co Waszym zdaniem powinno się znaleźć, czego brakuje? nie ma?

3) może ktoś prowadzi podobny obiekt, lub zwykłą siłownię?

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #trojboj
  • 60
@Hank85:
racja, chociaż nie wiem czy jestem w stanie to na bieżącym etapie sprawdzić czy oszacować. Patrząc na studia treningowe i małe kluby to dobrze się to trzyma, klient jest. Jest masa zarobasów trenująca np triatlony, runmagedony, crossfit, ostatnio przebija się trójbój.
Widzę po ludziach z którymi sam trenuję, na pewnym etapie po prostu szukają i potrzebują wyzwań na innym polu i nie chodzi tu o budowanie tożsamości. Pewnie, że jest
@Poemat:
w sumie jak mówisz poważnie to jest to do rozważenia. Cały budynek to ~1500m2 do zagospodarowania i z tego co developer mówił to planowo wchodzi też ortopeda na jakiś większy metraż przeznaczony do rehabilitacji ;)
@bdm_bq: Druga sprawa, że niedaleko jest Platinium i jeżeli postawią Ci jeszcze MyFitness Place (co jest bardzo możliwe) to znów mniej klientów, chociaż nie do końca - bo jednak inny profil klienta ale zawsze konkurencja.
@bdm_bq: Pierdoła tania a cieszy jak są kółka gimnastyczne. I drążki gdzie można zrobić wejście siłowe a nie jak teraz jest moda że na bramie są dwa drążki- jeden 15cm nad drugim. I Podpis gdzie gdzie jest miejsce na talerze 5kg, 10, 15 :D
@Matemit:
niekoniecznie chodziło mi o personalne dla takich osób, raczej połączenie studia treningowego z siłownią dla osób które lubią dźwigać i mogłyby to robić na dobrym sprzęcie w warunkach gdzie nie musisz uważać, żeby ktoś nie zaczął robić za Tobą martwego ciągu w momencie kiedy próbujesz zrobić PR w przysiadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do konkurencji oczywiście biorę to pod uwagę. Co do Platinium to jest
@bdm_bq: myślę, że celujesz w coś podobnego jak https://scec.pl/ zarówno jeśli chodzi o obiekt jak i klientele. Sprawdź. Z tego co wiem całe wyposażenie też im robiła jakaś jedna polska firma, pewnie mocno by pomogli zoptymalizować przestrzeń.

PS Chcę tam kiedyś być
@bdm_bq mysle ze warto byloby obadac tez zawodnikow strongman i trenerow cf z krk i okolic, sprawdzic czy jest ktos medialny (kanal yt/insta) i zaproponowac udzial w stworzeniu i korzystanie z silowni na atrakcyjnych waelrunkach (lub za free), moze jakis jeden trening otwarty strongman dla chetnych i ciekawych raz w miesiacu i oczywisciscie reklame w social media.