Wpis z mikrobloga

Dzisiaj aż dwa razy 1RM :)Floor press vs chains 254kg ogromny rekord, a do tego Close grip lockout 260kg x 1x

Floor press mnie naprawdę zszokował, ponad 3 miesiące temu zrobiłem zaledwie 226kg (170kg+56kg chains) opisywałem tutaj

https://www.wykop.pl/wpis/44663115/dzisiaj-az-dwa-razy-1rm-uwaga-na-uszy-mialo-byc-lz/

Dzisiaj? 254kg LEKKO! Nie dość że zwiększyłem wagę łańcuchów (dodałem po jednym na stronę) To na sztangę dowaliłem 10kg... Czyli 254kg (180kg na sztandzę + 74kg łańcuchy) I szczerze myślę że 2,5-5kg więcej tez by poszło :D

Ale miałem plan zrobić sobie 1RM w kolejnym ćwiczeniu... Close grip chain lockout + static hold, tutaj 260kg mnie zaspokoiło :) I przeszedłem do asyst.

Cały trening

Floor press vs chains 244kg x 1 249kg x 1 254kg x 1
CG chain lockout - 200x1 220x1 240x1 260x1
Low pulley rows 5x10 + Amrap (230kg x 15)
Triceps rope pushdown 4x12
Lat rope pullover - 3x12
Facepull to chest - 4x15

A po treningu.... co po treningu? ŻREĆ I CHLAĆ... no cóż taki mam sposób na gainsy... i sprawdza się od lat :)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj aż dwa razy 1RM :)Floor press vs chains 254kg ogromny rekord, a...
  • 37
  • Odpowiedz
Trochę mnie dupa o ciężar po prostu zapiekła


@Darksed: no właśnie, te 74kg łańcuchów to całość? Czy tylko część które podnosi?
Bo jak całość, to to nie jest żadne 74kg, bo część cały czas leży na ziemi
  • Odpowiedz
Trochę mnie dupa o ciężar po prostu zapiekła xD A lockouty zapożyczam sobie do natępnego mezocyklu bo mi tego brakuje( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darksed: No wiesz u góry to jest trochę mniej niż te 254kg... bo część łańcuchów leży na ziemi i tak. No ale to się nie liczy, i czy tam u góry jest 250kg, 245kg czy 240kg, nieważne, ważne jest że na sztandze zostało
  • Odpowiedz
Bo jak całość, to to nie jest żadne 74kg, bo część cały czas leży na ziemi


@151346136: jeśli @intruderxxl cały czas zawiesza łańcuchy w ten sam sposób to nie ma znaczenia, czy tam jest 245, czy x ciężar na lockoucie, bo wyznacznikiem będzie to co jest na sztandze, bo waga łańcuchów między testami się nie zmienia.
  • Odpowiedz
@urak666: @151346136: @Darksed: Ogólnie jeśli chodzi o floor press to standardowa metoda wieszania łańcuchów, to po prostu nakładanie ich na tuleje sztangi. Problem natomiast u mnie jest taki że mam za długie ręce, i zakładając łańcuchy w taki sposób, one wiszą w powietrzu... a to jest błąd, bo zawsze część łańcuchów powinna leżeć na ziemi.

Ja sobie kiedyś właśnie wykombinowałem ten sposób który mam, każdy łańcuch
  • Odpowiedz
nie no wiadomo, treningowo ile tam dokładnie w górze jest nie ma znaczenia. Progres jest ewidentny.


@151346136: Dokładnie o ten progres chodzi :) Ćwiczenie, ciężar całkowity na sztandze ma drugorzędne znaczenie. Chodzi o to żeby wracając po X czasu do danego ćwiczenia zrobić w nim po prostu kilka kilogramów więcej, to po prostu gwarantuje że jest się silniejszym :)
I jeżeli zostały dobrane odpowiednie ćwiczenia, ćwiczenia które opierają się na
  • Odpowiedz
Jaka jest głębokość wewnętrzna Twojego racka? W sensie odległość między tym profilem, który jest przed sztangą do tego, który jest za sztangą.


@gopherro: Kurczę nie pamiętam, 100-120cm?.
  • Odpowiedz